Toro Rosso ukázalo STR9

V předvečer prvních testů představil tým Toro Rosso své letošní auto, do kterého budou usedat Jean-Eric Vergne a Danill Kvjat.
Toro Rosso ukázalo STR9

STR9 je prvním letošním vozem, který se veřejnosti ukázal ve skutečnosti, ostatní týmy doposud představovaly jen obrázky po internetu. Stáj z Faenzy svoji novinku odhalila v boxové uličce v Jerezu.

"Museli jsme navrhnout nový nos, nové bočnice a nová křídla, nikdy předtím jsme s návrhy nezačali tak brzy," řekl šéf týmu Franz Tost.

"Bočnice jsou větší než v minulosti, protože jsme museli najít prostor pro chladiče. Tým odvedl dobrou práci a dostal je tam, aniž bychom ztratili aerodynamickou výkonnost."

"Nikdy předtím jsme nepracovali tak tvrdě jako na STR9. Tým byl v továrně do dvou hodin ráno, aby ho dokončil, ale zvládli jsme to."

Už zítra vyjede STR9 spolu s dalšími devíti monoposty do prvních testů.

Fotogalerie

Toro Rosso STR9

 

 

 

 

 

 

Další článek: Testy v Jerezu: Kdo a kdy bude jezdit

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
26. února | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna