Toro Rosso ukázalo STR9

V předvečer prvních testů představil tým Toro Rosso své letošní auto, do kterého budou usedat Jean-Eric Vergne a Danill Kvjat.
Toro Rosso ukázalo STR9

STR9 je prvním letošním vozem, který se veřejnosti ukázal ve skutečnosti, ostatní týmy doposud představovaly jen obrázky po internetu. Stáj z Faenzy svoji novinku odhalila v boxové uličce v Jerezu.

"Museli jsme navrhnout nový nos, nové bočnice a nová křídla, nikdy předtím jsme s návrhy nezačali tak brzy," řekl šéf týmu Franz Tost.

"Bočnice jsou větší než v minulosti, protože jsme museli najít prostor pro chladiče. Tým odvedl dobrou práci a dostal je tam, aniž bychom ztratili aerodynamickou výkonnost."

"Nikdy předtím jsme nepracovali tak tvrdě jako na STR9. Tým byl v továrně do dvou hodin ráno, aby ho dokončil, ale zvládli jsme to."

Už zítra vyjede STR9 spolu s dalšími devíti monoposty do prvních testů.

Fotogalerie

Toro Rosso STR9

 

 

 

 

 

 

Další článek: Testy v Jerezu: Kdo a kdy bude jezdit

14:19 | W Series uveřejnila kalendář pro letošní rok. Opět v rámci doprovodného programu F1: Miami, Španělsko, Velká Británie, Francie, Maďarsko, Japonsko, USA, Mexiko.
10:34 | Už tento víkend se jede 60. ročník 24 hodin v Daytoně, ve startovní listině jsou i expiloti F1 Kevin Magnussen a Marcus Ericsson či úřadující šampion IndyCar Álex Palou! Foto: IMSA odkaz
17:52 | Robert Švarcman dnes ve Fioranu s vozem z roku 2018 odjel 44 kol nebo také 131 km. Zítra budou jezdit Sainz a Leclerc.
15:27 | McLaren dnes v 19:00 nastartuje motor ve svém letošním voze.