Toro Rosso TR7 prošlo nárazovými testy, jezdit bude už v Jerezu

Tým Toro Rosso oznámil, že úspěšně absolvoval nárazové testy FIA se svým letošním autem, takže mu nic nebrání v jeho nasazení do prvních testů.
Toro Rosso TR7 prošlo nárazovými testy, jezdit bude už v Jerezu

Pravidla letos nově určují povinnost projít nárazovými testy ještě před tím, než auto vyjede na trať. To týmům zkrátilo čas na vývoj monopostů a oddálilo jejich prezentace, ale větší komplikace zatím nikdo nehlásí.

Toro Rosso nyní oznámilo, že ve čtvrtek jeho letošní vůz dokončil povinné nárazové testy, takže bude připraven včas na začátek oficiálních společných testů v Jerezu 7. února.

Auto z Faenzy ponese název TR7, tým tedy lehce mění značení, předchozí vozy byly známé pod zkratkami STR1 až STR6. Kdy přesně sesterská stáj Red Bullu Racing auto ukáže veřejnosti, zatím neoznámila.

Aktualizace
Toro Rosso začalo přepisovat název TR7 na STR7, takže zřejmě nemá v úmyslu změnit značení a jen udělalo chybu ve své původní zprávě.

Další článek: Caterham odhalí nové auto už v lednu, ale v časopise

28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.