Toro Rosso TR7 prošlo nárazovými testy, jezdit bude už v Jerezu

Tým Toro Rosso oznámil, že úspěšně absolvoval nárazové testy FIA se svým letošním autem, takže mu nic nebrání v jeho nasazení do prvních testů.
Toro Rosso TR7 prošlo nárazovými testy, jezdit bude už v Jerezu

Pravidla letos nově určují povinnost projít nárazovými testy ještě před tím, než auto vyjede na trať. To týmům zkrátilo čas na vývoj monopostů a oddálilo jejich prezentace, ale větší komplikace zatím nikdo nehlásí.

Toro Rosso nyní oznámilo, že ve čtvrtek jeho letošní vůz dokončil povinné nárazové testy, takže bude připraven včas na začátek oficiálních společných testů v Jerezu 7. února.

Auto z Faenzy ponese název TR7, tým tedy lehce mění značení, předchozí vozy byly známé pod zkratkami STR1 až STR6. Kdy přesně sesterská stáj Red Bullu Racing auto ukáže veřejnosti, zatím neoznámila.

Aktualizace
Toro Rosso začalo přepisovat název TR7 na STR7, takže zřejmě nemá v úmyslu změnit značení a jen udělalo chybu ve své původní zprávě.

Další článek: Caterham odhalí nové auto už v lednu, ale v časopise

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen