Toro Rosso to bude mít podle Coultharda těžké

Toro Rosso bude mít letos dva mladé jezdce. Zejména Verstappen má navíc jen minimum zkušeností. Podle Davida Coultharda to může být problém.
Toro Rosso to bude mít podle Coultharda těžké

„Inženýři a designéři musí přijít s něčím, co je podle nich nejlepší balík pro vývoj auta, ale vůdcovství musí přijít zpoza volantu,“ říká Coulthard pro Sky Sports.

„Potřebujete velkou interakci mezi jezdcem a aerodynamikem nebo hlavním mechanickým inženýrem. Tato interakce je velmi důležitá. Mladí jezdci bez zkušeností musí tyto zkušenosti někde získat. Z mnoha pohledů by bylo lepší nasadit jednoho zkušeného jezdce a jednoho nováčka. Ale takový je přístup Toro Rosso. Vytváří půdu pro mladé jezdce, a když se jim bude dařit, mohou se dostat na další úroveň.“

Toro Rosso původně podobný model skutečně zamýšlelo. Letos za něj měli jezdit Verstappen a Kvjat. V Japonsku ale oznámil Sebastian Vettel svůj odchod a Kvjat tak byl po roce u Toro Rosso povolán do Red Bullu.

Podle Coultharda bude muset Toro Rosso letos změnit svůj přístup. 

Další článek: Wolff: Úděl šampionů aneb z Jediho se stane Darth Vader

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10