Toro Rosso to bude mít podle Coultharda těžké

Toro Rosso bude mít letos dva mladé jezdce. Zejména Verstappen má navíc jen minimum zkušeností. Podle Davida Coultharda to může být problém.
Toro Rosso to bude mít podle Coultharda těžké

„Inženýři a designéři musí přijít s něčím, co je podle nich nejlepší balík pro vývoj auta, ale vůdcovství musí přijít zpoza volantu,“ říká Coulthard pro Sky Sports.

„Potřebujete velkou interakci mezi jezdcem a aerodynamikem nebo hlavním mechanickým inženýrem. Tato interakce je velmi důležitá. Mladí jezdci bez zkušeností musí tyto zkušenosti někde získat. Z mnoha pohledů by bylo lepší nasadit jednoho zkušeného jezdce a jednoho nováčka. Ale takový je přístup Toro Rosso. Vytváří půdu pro mladé jezdce, a když se jim bude dařit, mohou se dostat na další úroveň.“

Toro Rosso původně podobný model skutečně zamýšlelo. Letos za něj měli jezdit Verstappen a Kvjat. V Japonsku ale oznámil Sebastian Vettel svůj odchod a Kvjat tak byl po roce u Toro Rosso povolán do Red Bullu.

Podle Coultharda bude muset Toro Rosso letos změnit svůj přístup. 

Další článek: Wolff: Úděl šampionů aneb z Jediho se stane Darth Vader

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.