Toro Rosso svému vozu zatím zcela nerozumí

Daniel Ricciardo přiznal, že tým Toro Rosso nevstoupí do letošní sezóny připraven tak, jak by potřeboval, aby ze svého vozu dostával maximální výkony.
Toro Rosso svému vozu zatím zcela nerozumí

Tři zimní testy nestačily stáji z Faenzy, aby se s STR8 naučila pracovat. "Na novém voze jsou pozitivní věci, které se mi líbí," cituje Ricciarda Autosport. "Ale dostat ho do provozního okna, aby fungovalo tak, jak chceme, to asi bude ještě chvíli trvat."

"Potřebujeme mu porozumět víc. Takže jsou tu pozitiva, ale nemyslím si, že jsme to zvládli už všechno."

Přitom šéf týmu Franz Tost vyhlásil pro letošní sezónu ambiciózní cíl v podobě šestého místa v poháru konstruktérů.

"Samozřejmě je to náš cíl, ale reálným cílem je být součástí středu pole, ze kterého jsme loni svým způsobem vypadli. Myslím, že v něm jsme. Na kterém konci? To si zatím nejsem jistý," uvedl Australan.

Nejistota ale panuje jen v začátku sezóny, dosáhnout na jejím konci na šesté místo by nemělo být nemožné. "Nástroje na to máme. Franz neřekl, že doufá v zázrak. Určitě je to proveditelné, jen si musíme počkat, až začne sezóna, abychom zjistili, jaké máme silné a slabé stránky v souboji s ostatními."

Další článek: Beze mě by Grosjean už skončil, říká Boullier

23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...
20. července | V Silverstonu pokračují letošní testy 18palcových pneumatik. Nastoupí Red Bull (jen dnes) s Albonem. Dále Aston Martin a Haas (dnes a zítra a nasadí závodní jezdce).
19. července | Testovací jezdec Ferrari Callum Ilott se zúčastní Le Mans. Pojede za tým Iron Lynx s vozem Ferrari.
18. července | Verstappen byl propuštěn z nemocnice.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00