Toro Rosso STR6 vyjelo na trať ve Valencii

Vedle sesterské stáje Red Bull Racing ukázalo svůj nový vůz pro sezónu 2011 Toro Rosso. Nese označení STR6 a za jeho volantem budou závodit Sébastien Buemi a Jaime Alguersuari.
Toro Rosso STR6 vyjelo na trať ve Valencii

Tým Toro Rosso si už druhým rokem staví svůj monopost zcela sám, protože to po něm vyžadují pravidla. Předtím přebíralo téměř kompletní auta z dílny Red Bull Technologies Adriana Neweyho.

"Možná je to jen logická domněnka, ale myslím si, že jsme se vydali ambiciózní cestou, protože nemělo smysl zůstat konzervativní, jelikož bychom nemohli dosáhnout lepších výsledků než loni," vysvětloval technický ředitel týmu Giorgio Ascanelli.

"Protože v přímém souboji jsou stále určující zdroje, s kterými jsme se loni umístili na devátém místě. Letos musíme mířit na osmé místo, protože takový je náš cíl a já jsem se domníval, že by nebyl možný, pokud bychom přišli s konvenčním vozem."

S vozem STR6, který je poháněný motorem a KERS od Ferrari, budou závodit Sébastien Buemi a Jaime Alguersuari. "Od obou očekávám dobré výkony," řekl šéf týmu Franz Tost. "Sébastien je s námi třetí sezónu, což znamená, že by měl svoji práci dobře znát a mít dostatečné zkušenosti, aby dobře závodil. Také ale bude záležet na tom, jak je náš vůz dobrý."

"Jaime má před sebou druhou celou sezónu a od něj také očekávám zlepšení výkonnosti. Pokud bude pokračovat jako loni, kdy se zlepšoval každým závodem a v závěru předváděl opravdu dobré výkony, a pokud naše auto bude dobře fungovat, pak očekávám dobrou sezónu a zmenšení ztráty na týmy, které jsou teď před námi."

Alguersuariho a Buemiho bude v pátečních trénincích doplňovat záložní jezdec Daniel Ricciardo.

FOTOGALERIE

Diskuze (14) Další článek: Mercedes předvedl W02
26. května | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
26. května | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
26. května | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod Ricciardo