Toro Rosso STR6 vyjelo na trať ve Valencii

Vedle sesterské stáje Red Bull Racing ukázalo svůj nový vůz pro sezónu 2011 Toro Rosso. Nese označení STR6 a za jeho volantem budou závodit Sébastien Buemi a Jaime Alguersuari.
Toro Rosso STR6 vyjelo na trať ve Valencii

Tým Toro Rosso si už druhým rokem staví svůj monopost zcela sám, protože to po něm vyžadují pravidla. Předtím přebíralo téměř kompletní auta z dílny Red Bull Technologies Adriana Neweyho.

"Možná je to jen logická domněnka, ale myslím si, že jsme se vydali ambiciózní cestou, protože nemělo smysl zůstat konzervativní, jelikož bychom nemohli dosáhnout lepších výsledků než loni," vysvětloval technický ředitel týmu Giorgio Ascanelli.

"Protože v přímém souboji jsou stále určující zdroje, s kterými jsme se loni umístili na devátém místě. Letos musíme mířit na osmé místo, protože takový je náš cíl a já jsem se domníval, že by nebyl možný, pokud bychom přišli s konvenčním vozem."

S vozem STR6, který je poháněný motorem a KERS od Ferrari, budou závodit Sébastien Buemi a Jaime Alguersuari. "Od obou očekávám dobré výkony," řekl šéf týmu Franz Tost. "Sébastien je s námi třetí sezónu, což znamená, že by měl svoji práci dobře znát a mít dostatečné zkušenosti, aby dobře závodil. Také ale bude záležet na tom, jak je náš vůz dobrý."

"Jaime má před sebou druhou celou sezónu a od něj také očekávám zlepšení výkonnosti. Pokud bude pokračovat jako loni, kdy se zlepšoval každým závodem a v závěru předváděl opravdu dobré výkony, a pokud naše auto bude dobře fungovat, pak očekávám dobrou sezónu a zmenšení ztráty na týmy, které jsou teď před námi."

Alguersuariho a Buemiho bude v pátečních trénincích doplňovat záložní jezdec Daniel Ricciardo.

FOTOGALERIE

Diskuze (14) Další článek: Mercedes předvedl W02
17:16 | Podle FIA je 10 % šance na déšť v FP3 a kvalifikaci. Uvidíme poprvé slicky...
16:45 | Force India chce do prosince rozhodnout o novém názvu...
19. října | Ricciardo ve druhém tréninku nevyjel. protože měl defekt na své sadě pneumatik do přechodných podmínek.
19. října | Red Bull se vrací k B specifikaci motoru Renault po problémech s mapováním motoru.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink Hamilton (1:47.502, mokro)
2. trénink Hamilton (1:48.716, mokro)
Sobota 20. října 2018
3. trénink Vettel (1:33.797)
Kvalifikace Hamilton (1:32.237)
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10