Toro Rosso STR6 vyjelo na trať ve Valencii

Vedle sesterské stáje Red Bull Racing ukázalo svůj nový vůz pro sezónu 2011 Toro Rosso. Nese označení STR6 a za jeho volantem budou závodit Sébastien Buemi a Jaime Alguersuari.
Toro Rosso STR6 vyjelo na trať ve Valencii

Tým Toro Rosso si už druhým rokem staví svůj monopost zcela sám, protože to po něm vyžadují pravidla. Předtím přebíralo téměř kompletní auta z dílny Red Bull Technologies Adriana Neweyho.

"Možná je to jen logická domněnka, ale myslím si, že jsme se vydali ambiciózní cestou, protože nemělo smysl zůstat konzervativní, jelikož bychom nemohli dosáhnout lepších výsledků než loni," vysvětloval technický ředitel týmu Giorgio Ascanelli.

"Protože v přímém souboji jsou stále určující zdroje, s kterými jsme se loni umístili na devátém místě. Letos musíme mířit na osmé místo, protože takový je náš cíl a já jsem se domníval, že by nebyl možný, pokud bychom přišli s konvenčním vozem."

S vozem STR6, který je poháněný motorem a KERS od Ferrari, budou závodit Sébastien Buemi a Jaime Alguersuari. "Od obou očekávám dobré výkony," řekl šéf týmu Franz Tost. "Sébastien je s námi třetí sezónu, což znamená, že by měl svoji práci dobře znát a mít dostatečné zkušenosti, aby dobře závodil. Také ale bude záležet na tom, jak je náš vůz dobrý."

"Jaime má před sebou druhou celou sezónu a od něj také očekávám zlepšení výkonnosti. Pokud bude pokračovat jako loni, kdy se zlepšoval každým závodem a v závěru předváděl opravdu dobré výkony, a pokud naše auto bude dobře fungovat, pak očekávám dobrou sezónu a zmenšení ztráty na týmy, které jsou teď před námi."

Alguersuariho a Buemiho bude v pátečních trénincích doplňovat záložní jezdec Daniel Ricciardo.

FOTOGALERIE

Další článek: Mercedes předvedl W02

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00