Toro Rosso stále není na prodej, říká Red Bull

Spolumajitel Red Bullu Dietrich Mateschitz nemíní se zbavit druhé stáje ve formuli 1, pořád platí, že je jen otevřená novým partnerům.
Toro Rosso stále není na prodej, říká Red Bull

Když se zhruba před měsícem spekulovalo o novém partnerství mezi týmem Toro Rosso a společností IPIC, některé zdroje uváděly, že bude stáj z Faenzy zcela prodána do Abú Zabí.

Na začátku září ale Toro Rosso oznámilo, že se Cepsa coby dceřiná společnosti IPICu stala jen sponzorem týmu. Dietrich Mateschitz potvrdil, že se na tomto trendu nic měnit nebude, noví partneři přijít do týmu můžou, ale Red Bull svůj druhý tým neprodá.

A neprodá podíl ani ve svém prvním týmu Red Bull Racing, i když "je těžké dělat předpovědi, rozhodnutí vždy záleží na širokém kontextu, politice, vlivu majitelů formule 1 a mnoha dalších faktorech," dodal Mateschitz pro The Independent.

Red Bull se v královně motorsportu prostě veze na vlně úspěchu a Mateschitz přiznal, že nemá pro formuli 1 střednědobý nebo dlouhodobý byznys plán.

Další článek: Nejtěžší při startech je práce s pneumatikami, vysvětluje Webber své potíže

10:23 | Testy F3: Roman Staněk zatím potvrzen pro test za tým ART (první ze dvou dnů).
10:14 | Christian Horner připustil, že strategie pro kvalifikaci a závod byla chybná. Red Bull měl startovat na střední jako jezdci Mercedesu a Leclerc.
9:20 | Ve středu a čtvrtek proběhnou další testy formule 3. Za tým Campos bude jezdit i Petr Ptáček.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink Bottas (1:18.410)
2. trénink Bottas (1:17.940)
Sobota 24. října 2020
3. trénink Bottas (1:16.654)
Kvalifikace Hamilton (1:16.652)
Neděle 25. října 2020
Závod Hamilton