Toro Rosso si bude od příští sezóny stavět vlastní vůz

Určité vazby na Red Bull Racing však zůstanou.
Tým Toro Rosso potvrdil, že se v souladu s požadavky nové Concordské dohody stane v příštím roce konstruktérem. Od svého vzniku na základech Minardi tým doposud používal vozy od Red Bullu Racing, které musel vždy přizpůsobit především z hlediska odlišného motoru.

"Jsme zaneprázdněni rozšiřováním naší infrastruktury, protože příští rok musíme navrhovat a vyvíjet svůj vlastní vůz ve Faenze. Vše jde podle plánu," řekl šéf týmu Toro Rosso Franz Tost.

"Ve Faenze budeme dělat všechny díly, u kterých to vyžaduje Concordská dohoda. Ale ostatní komponenty, jako je například převodovka a věci vyrobené s partnery, vyřešíme jinak."

Toro Rosso mohlo doposud těžit z práce designéra Adriana Neweyho, který prostřednictvím Red Bull Technologies navrhuje vůz pro Red Bull Racing. Od příštího roku bude mít tým ve Faenze svého vlastního šéfdesignéra a Neweyho práce zůstane jen u Red Bullu Racing.

Vazby na mateřskou stáj však Toro Rosso zcela neukončí. "Budeme používat aerodynamický tunel Red Bullu v Bicesteru a stavíme si vlastní oddělení CFD (počítačová mechanika tekutin). V Itálii jsou aerodynamické tunely, ale z nákladového hlediska je pro nás Bicester tím nejlepším řešením," vysvětlil Tost.

Vlastní vývoj vozu vyžaduje také větší počet zaměstnanců. Toro Rosso však s jejich nabíráním zatím vyčkává, protože existují určité nejistoty ohledně nových pravidel.

"Máme zhruba 200 lidí a v budoucnu zaměstnáme dalších minimálně 30 až 40. Ale musíme počkat, jak to dopadne s pravidly, protože nemůžeme lidi zaměstnat a pak je vyhodit," dodal Tost.
Další článek: Španělský víkend zahájil nejlepším časem Jenson Button

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.