Toro Rosso se posunulo před Williams, teď se zaměří na Force Indii

Sébastien Buemi získal v Kanadě čtyři body za osmé místo. Díky tomu si Toro Rosso polepšilo v tabulce šampionátu o jednu příčku. Podle Buemiho by se teď italská stáj měla zaměřit na další postup.

"Osmé místo je opravdu dobrý výsledek, hlavně protože jsme já a tým měli letos hodně problémů, Jaime o něco méně," řekl švýcarský jezdec. "Ale já jsem měl opravdu hodně smůly a technické problémy, takže mít dobrý závod a získat čtyři body bylo důležité. Navíc to znamená, že jsme se v poháru konstruktérů posunuli před Williams, což je fantastické. Teď je na nás, abychom si udrželi sílu a pokusili se dohnat Force Indii."

Za slabou stránku týmu považuje Buemi výkony v kvalifikacích. Závodní rychlost má monopost STR5 dobrou.

"Dobrý výsledek jsme v závodě získali trochu díky štěstí, ale také protože tým velmi dobře pracoval a měl výbornou strategii," hodnotil. "Naše závodní rychlost byla dobrá, ale potíže jsme měli v kvalifikaci, protože patnácté a šestnácté místo za Williamsem prostě nejsou dost dobrá. Je zřejmé, že jsme mnohem konkurenceschopnější v závodě než v kvalifikaci, kde nedosahujeme výsledků, které chceme. Potřebujeme startovat do závodů z první desítky, maximálně z první dvanáctky."

Za hlavní problém v kvalifikaci označil Buemi zahřívání pneumatik. Tým nedokáže dostat maximum z nového obutí v prvním kole.

Další článek: Enzo Ferrari má od nynějška v Modeně svoji fakultu

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10