Toro Rosso se musí zlepšit, říká Mateschitz

Majitel týmu Scuderia Toro Rosso tvrdí, že po neúspěšné sezoně 2012 je naprosto nezbytné, aby se jeho tým zlepšil. Je to ale teprve začátečník, srovnávat jeho cíle s Red Bullem je tedy naprosto zbytečné.
Toro Rosso se musí zlepšit, říká Mateschitz

Majitel týmu Toro Rosso a zároveň spolumajitel Red Bullu Dietrich Mateschitz přiznal, že letošní sezona pro něj byla v podání jeho týmů rozpačitá. Red Bull sice už potřetí v řadě zvítězil mezi týmy, juniorské stáji Toro Rosso se však v sezoně 2012 vůbec nedařilo. Během celé sezony dokázal tým vybojovat pouhých šestadvacet bodů, které stačily jen na deváté místo v šampionátu. Neúspěchy týmu vedly už v průběhu sezony k výměně technického ředitele týmu Giorgia Ascanelliho za Jemese Keye.

"Toro Rosso je mezi týmy ještě zelenáč a jeho cíle se liší od ambicí stáje Red Bull Racing," řekl Mateschitz mezinárodnímu časopisu FIA s názvem AUTO. "Není ale na místě říkat, že jsme spokojeni s vývojem auta. Významná vylepšení ještě potřebujeme najít a už na tom také pracujeme," uzavřel.

Daniel Ricciardo, který bude s týmem příští rok závodit již podruhé, uvedl v rozhovoru pro AUTOSPORT k budoucímu zlepšení týmu následující: "To je cílem týmu. Pro Jamese (nového technického ředitele týmu, pozn. redakce), který přistoupil na palubu, je to rozhodně cíl a velký důvod, proč do týmu přišel. Je tu spousta prostoru pro zlepšení. Se vším respektem k tomu, co jsme v minulé sezoně dokázali, máme víc prostoru pro to, abychom postoupili vpřed, než abychom se propadli ještě víc vzad, takže rozhodně vidím náš pokrok."

Diskuze (108) Další článek: Hamilton: Mým největším soupeřem byl Button