Toro Rosso prý v Singapuru nedodrželo pětisekundovou penalizaci

Jean-Eric Vergne dostal od FIA v Singapuru během závodu pětisekundovou penalizaci. Podle Force Indie si ji ale celou neodpykal.

Průjezd boxy znamená obvykle ztrátu kolem 20 sekund, což je velmi přísný trest, který často mnohokrát převyšuje prohřešek jezdce. FIA proto letos zavedlo menší tresty, které mohou být přičteny k zastávce v boxech nebo k výslednému času.

Vergne dostal v Singapuru penalizaci pěti sekund. Zajel do boxů, zastavil a pět sekund se mělo čekat, než se začalo s prací na jeho voze.

Podle Force Indie se to ale nestalo. FIA byla proto požádána o přezkoumání. Ne, že by Toro Rosso penalizaci ignorovalo, ale údajně ji zkrátilo o 0,6 sekund.

FIA bude nově požadovat, aby byl ze zastávky pořízen záznam. Od příštího roku pak má mít FIA přístup k telemetrickým datům, které budou průběh zastávky monitorovat (bude se sledovat, kdy kola zastavila a kdy byl vůz mechaniky zvednut).

Další článek: Dohady o odchodu Alonsa z Ferrari dosáhly maximální intenzity

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.