Toro Rosso překvapilo, závodit pro něj budou Ricciardo a Vergne

Italská stáj Toro Rosso navzdory všem předpokladům zcela změnila jezdecké složení, zbavila se Buemiho i Alguersuariho.
Toro Rosso překvapilo, závodit pro něj budou Ricciardo a Vergne

Toro Rosso v druhé polovině letošní sezóny chválilo své závodní jezdce za zlepšení a několikrát naznačilo, že si minimálně jednoho z nich ponechá. Na základě vyjádření Alguersuariho a Buemiho z posledních dnů se pak zdálo, že zůstanou oba, protože oba měli s týmem naplánovaný program. Dnes ale pro Španěla a Švýcara přišel šok, nahradí je Daniel Ricciardo a Jean-Eric Vergne.

"V průběhu uplynulého roku se Daniel a Jean-Eric osvědčili a očekávám od nich, že příští rok významně přispějí k výkonnosti týmu," uvedl šéf stáje Franz Tost. "Daniel má výhodu, že letos odjel většinu Grand Prix, zatímco Jean-Eric dokázal, že se dokáže rychle přizpůsobit požadavkům vozu formule 1."

Toro Rosso kompletně vyměnilo jezdeckou sestavu naposledy v roce 2006. Tost nezapomněl oběma dosavadním závodním jezdcům poděkovat za jejich služby a popřát vše nejlepší do budoucna. "Ale je třeba si uvědomit, že když tým Toro Rosso vznikl v roce 2005, bylo to s úmyslem umožnit první kroky ve formuli 1 mladíkům z juniorského programu Red Bullu. Proto patří ke kultuře týmu občas obměnit svoji jezdeckou sestavu, aby mohl dosahovat svých cílů," dodal na vysvětlenou.

Ricciardo a Vergne pro stáje Red Bullu už testovali a jezdili ve volných trénincích. Australan navíc letos závodil v týmu HRT. Nominace Vergneho znamená hattrick pro Francii. Země galského kohouta neměla ve formuli 1 několik let žádného jezdce, příští rok bude mít minimálně tři: Vergneho, Grosjeana a Pica.

Další článek: Finský soud poslal JJ Lehta do vězení

14:47 | Cunoda nasadil po prvním tréninku novou baterii a řídicí elektroniku pohonné jednotky.
12:43 | McLaren letos sdílí náhradní jezdce s Mercedesem, což znamená, že jde o jezdce z FE Stoffela Vandoorna a Nycka de Vriese. Andreas Seidl ale prozradil, že tým má dohodu také s Paulem di Restou.
12:36 | Ocon a Pérez jsou u sportovních komisařů.
12:35 | Technické problémy v prvním tréninku: Cunoda měl elektrický problém s pohonnou jednotkou. Ferrari a Haas s rádiem + Leclerc s pohonnou jednotkou.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00