Toro Rosso představí nový monopost na konci ledna ve Valencii

Sébastien Buemi doufá, že mu umožní bodovat častěji než letos.

Zatímco týmy formule 1 jednají o společné prezentaci svých nových vozů pro sezónu 2010, podle Sébastiena Buemiho má už Toro Rosso jasno a ten svůj ukáže veřejnosti na konci ledna ve Valencii.

Zda bude prezentace týmu součástí kolektivního představení, zatím není zřejmé. Švýcar ale ví, co od nového vozu očekává.

"Letos jsem získal šest bodů," řekl Buemi pro Le Matin. "Rok 2009 jsem začal dobře. Samozřejmě by bylo dobré vyhrát Grand Prix (v roce 2010), ale je třeba být realistou. Jen doufám, že budu mnohem častěji na bodech."

"Nové auto se připravuje. Cílem inženýrů je ho vyvíjet, aby bylo co nejvýkonnější. Představeno bude 30. ledna ve Valencii."

Tým Toro Rosso si poprvé musí postavit svůj monopost sám, a být tedy konstruktérem, už nemůže spoléhat na práci Adriana Neweyho a Red Bull Technology. Je tedy možné, že bude mít ještě větší potíže než letos. Buemi by však neměnil a nemrzí ho, že odešla Toyota, která o něj měla také zájem.

"Ne, vůbec ne," řekl. "Jen jsme jednali. To je vše. Byla to příležitost jako všechny ostatní. S Toro Rosso nemám problémy. Smlouvu mám s tímto týmem až do konce sezóny 2010."

Na otázku, co bude na konci příštího roku, Buemi odpověděl: "Jsou tu určité možnosti. Uvidíme, co se bude dít."

Švýcar také prozradil, že se po vzoru několika svých kolegů bude v lednu stěhovat do Monaka. Doposud měl trvalé bydliště v Bahrajnu.

Další článek: Zvládnout dva mistry světa si vyžádá více práce, říká Whitmarsh

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
8. května | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00