Toro Rosso pracovalo v Abú Zabí na letošním i příštím voze

Testy mladých talentů na Yas Marině využila stáj Toro Rosso k vývoji nových dílů, a to hned pro letošní i příští sezónu.
Toro Rosso pracovalo v Abú Zabí na letošním i příštím voze

Šéf McLarenu Martin Whitmarsh to otevřeně přiznal, testy mladých talentů nejsou primárně o mladých talentech, důraz se klade na vývoj monopostů či případné kasírování jezdců s finanční podporou.

Toro Rosso dalo příležitost dvěma mladíkům, Raziovi a Ceccotovi, ale využilo je pro testování novinek. "Uplynulé tři dny byly velmi produktivní, jelikož naše auto jezdilo bez větších problémů, což nám umožnilo odjet hodně kol," hodnotil šéfinženýr Laurent Mekies.

"Náš seznam úkolů byl velmi nabitý, testovali jsme mnoho dílů, většina z nich je určená pro vůz na příští rok. Je ale třeba říct, že část této práce by nám mohla být užitečná i letos ve zbývajících dvou závodech."

"Luiz první a poslední den a Johnny včera pro nás odvedli dobrou práci, nedopustili se žádných chyb, což nám umožnilo dokončit náš program."

Diskuze (20) Další článek: Nebuďte sprostí, varovala FIA jezdce
10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30