Toro Rosso potvrdilo návrat k Ferrari i jezdce

Toro Rosso potvrdilo, že se vrací k Ferrari. Příští rok bude jezdit s letošními motory.
Toro Rosso potvrdilo návrat k Ferrari i jezdce

Toro Rosso to nemá ze své továrny do Maranella daleko a s motory Ferrari už jezdilo, takže je na co navazovat. Tým potvrdil, že bude jezdit s poslední letošní specifikací motoru Ferrari.

„Scuderia Ferrari skončila se svými vozy na třetím a čtvrtém místě v posledním závodě roku a celkově druhá v Poháru konstruktérů, což je pozitivní situace, s níž začne Scuderia Toro Rosso jedenáctý rok ve formuli 1,“ uvedlo Toro Rosso.

Tým poděkoval Renaultu za spolupráci v posledních dvou letech. „Je skvělé, že můžeme znovu spolupracovat s Ferrari,“ řekl Franz Tost. „V minulosti jsme měli plodný vztah a jsem si jistý, že nám nebude trvat dlouho a budeme spolu opět velmi dobře spolupracovat.“

„Je pravda, že to bude dost těsné, abychom byli připravení na první test, ale máme správný tým lidí a jsem si jistý, že společně dosáhneme konkurenceschopného balíčku pro příští rok.“

Toro Rosso také definitivně potvrdilo, že za něj budou i nadále jezdit Verstappen a Sainz.

Foto: Getty Images / Paul Gilham

Diskuze (31) Další článek: Marko: Na prvním testu budeme, dostaneme stejný motor jako tovární Renault
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
22:47 | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00