Toro Rosso potvrdilo návrat k Ferrari i jezdce

Toro Rosso potvrdilo, že se vrací k Ferrari. Příští rok bude jezdit s letošními motory.
Toro Rosso potvrdilo návrat k Ferrari i jezdce

Toro Rosso to nemá ze své továrny do Maranella daleko a s motory Ferrari už jezdilo, takže je na co navazovat. Tým potvrdil, že bude jezdit s poslední letošní specifikací motoru Ferrari.

„Scuderia Ferrari skončila se svými vozy na třetím a čtvrtém místě v posledním závodě roku a celkově druhá v Poháru konstruktérů, což je pozitivní situace, s níž začne Scuderia Toro Rosso jedenáctý rok ve formuli 1,“ uvedlo Toro Rosso.

Tým poděkoval Renaultu za spolupráci v posledních dvou letech. „Je skvělé, že můžeme znovu spolupracovat s Ferrari,“ řekl Franz Tost. „V minulosti jsme měli plodný vztah a jsem si jistý, že nám nebude trvat dlouho a budeme spolu opět velmi dobře spolupracovat.“

„Je pravda, že to bude dost těsné, abychom byli připravení na první test, ale máme správný tým lidí a jsem si jistý, že společně dosáhneme konkurenceschopného balíčku pro příští rok.“

Toro Rosso také definitivně potvrdilo, že za něj budou i nadále jezdit Verstappen a Sainz.

Foto: Getty Images / Paul Gilham

Další článek: Marko: Na prvním testu budeme, dostaneme stejný motor jako tovární Renault

11:46 | Grosjean: Pokud bych sledoval tento závod doma a jeden z mých přátel měl takovou nehodu, byl bych přesvědčen, že je mrtvý.
22:21 | Reakce jezdců na nehodu Grosjeana v týmových rádií bezprostředně po nehodě... odkaz
21:17 | Proč sledovat GP Sachíru: Russell jede v Mercedesu Aitken debutuje ve Williamsu Fittipaldi debutuje v Haasu Netradiční layout okruhu, kola výrazně pod 1 minutu, očekáváme malé rozdíly v časech. Pojede se později, bude chladněji, podmínky tedy jiné. + finále šampionátu F2!
20:00 | Testů mladých jezdců po GP Abú Dhabí by se mohl zúčastnit také Carlos Sainz s Ferrari.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10