Toro Rosso potvrdilo Jaimeho Alguersuariho v roli závodního pilota

Chystá se debut nejmladšího jezdce formule 1 v historii.
Výměna jezdců u týmu Toro Rosso pokračuje podle očekávaného scénáře. Po odchodu Sébastiena Bourdaise dnes stáj z Faenzy oficiálně potvrdila, že její barvy bude v Maďarsku hájit spolu se Sébastienem Buemim devatenáctiletý Jaime Alguersuari. Mladý Španěl se tak stane nejmladším pilotem, který kdy nastoupil do závodu formule 1.

"Vím, že mě čeká velmi těžká výzva, protože příchod do formule 1 není nikdy snadný. Přijít do formule 1 uprostřed sezóny je ještě těžší a udělat to bez předchozího testování je skutečně obtížné," shrnul svůj debut Alguersuari.

Alguersuari letos doposud závodil ve Světové sérii Renault, z loňské sezóny má na kontě titul mistra britské formule 3. Dlouhodobě patří do programu Red Bullu pro mladé talenty, díky čemuž zná dobře svého týmového kolegu Buemiho.

"Velmi dobře vím, že v příštích několika měsících budou tým a Jaime čelit velké výzvě, hlavně kvůli zákazu testování. Red Bull je vždy připraven na nové výzvy. Nejméně v prvních třech závodech od něj nic neočekávám, musí si během nich zvyknout na vůz, tým a prostředí formule 1," dodal šéf Toro Rosso Franz Tost.
Další článek: BMW Sauber chce dokázat, že umí dohnat ztrátu na soupeře

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.