Toro Rosso potvrdilo čtyři kandidáty na závodní sedačky 2012

S blížícím se koncem roku se blíží také rozhodnutí Red Bullu, kdo pro něj bude závodit v juniorské stáji Toro Rosso v příštím roce. Vedle současných závodních pilotů jsou další dva kandidáti.
Toro Rosso potvrdilo čtyři kandidáty na závodní sedačky 2012

Jména, o kterých Toro Rosso uvažuje v souvislosti se sezónou 2012, nepřekvapí. Všechna se již ukázala během Grand Prix víkendů, poslední z nich byl Jean-Eric Vergne v Koreji.

"Jean-Eric je spolu s Buemim, Alguersuarim a Ricciardem jedním ze čtyř pilotů, o kterých Red Bull uvažuje, že je umístí do Toro Rosso v příštím roce," potvrdil šéf italské stáje Franz Tost pro L´Equipe. "Rozhodnutí učiníme v prosinci. Je to skutečně velmi otevřené a Jean-Eric je jednou z možností pro rok 2012."

Francouzi tak mají naději, že se do formule 1 vrátí jejich jezdec, a to ne jen jeden. Téměř jistou účast v příští sezóně má Romain Grosjean, takže pokud Vergne uspěje, bude mít země Galského kohouta hned dva zástupce.

A i když má Vergne z kvarteta kandidátů Toro Rosso nejméně zkušeností, má sympatie Tosta. "Libí se mi jeho jezdecký styl," řekl šéf Toro Rosso. "Svými výkony ve formuli Renault ukázal, jak umí ovládat monopost a jaký je bojovník."

Zmíněnými jmény pak přísun francouzských jezdců do královny motorsportu neskončí. V druhé vlně se připravuje Charles Pic. "Je tu možnost, že Charles absolvuje test s Toro Rosso během dnů, které budou v Abú Zabí vyhrazené mladým talentům," dodal Tost.

Další článek: Korejci chtějí od Ecclestona slevu, závod je příliš drahý

14:47 | Cunoda nasadil po prvním tréninku novou baterii a řídicí elektroniku pohonné jednotky.
12:43 | McLaren letos sdílí náhradní jezdce s Mercedesem, což znamená, že jde o jezdce z FE Stoffela Vandoorna a Nycka de Vriese. Andreas Seidl ale prozradil, že tým má dohodu také s Paulem di Restou.
12:36 | Ocon a Pérez jsou u sportovních komisařů.
12:35 | Technické problémy v prvním tréninku: Cunoda měl elektrický problém s pohonnou jednotkou. Ferrari a Haas s rádiem + Leclerc s pohonnou jednotkou.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00