Toro Rosso po testech přehodnocuje své ambice pro Melbourne

Tým Toro Rosso podle Brendona Hartleyho přehodnotil své ambice pro první závod letošní sezóny formule 1 v Melbourne poté, co v předsezónních testech dosáhl lepších výsledků, než očekával.
Toro Rosso po testech přehodnocuje své ambice pro Melbourne

Vůz, který má od letošní sezóny v útrobách pohonnou jednotku Honda, má za sebou více méně bezproblémové testy a z pohledu počtu odjetých kol obsadil třetí místo za Mercedesem a Ferrari.

Tým z Faenzy podle Hartleyho původně očekával velmi náročný začátek sezóny. Podle Novozélanďana bylo však zlepšení tak velké, že tým nyní může už od prvního závodu sezóny útočit na bodované pozice.

„Všichni jsou nabuzení a pozitivní,“ řekl Hartley, kterého čeká první kompletní sezóna ve formuli 1. „Toro Rosso mělo vloni skutečně silný začátek roku a došlo také k mnoha změnám, aby bylo zajištěno, že se můžeme vyvíjet také v průběhu roku.

Původní zprávy byly takové, že Melbourne by mohlo být náročné, ale tyto testovací dny ve skutečnosti předčily naše očekávání a rozhodně můžeme bojovat o body. Cílem musí být body. Myslím, že také Haas, Renault a McLaren vypadají velmi silně. Podle mě tam ale někde jsme i my.“

Toro Rosso-Honda může letos překvapit, věří Hartley

Toro Rosso-Honda může letos překvapit, věří Hartley

Hartley také zdůraznil výkon Hondy v testech. Japonská automobilka se v předchozích třech letech, kdy dodávala pohonné jednotky týmu McLaren, potýkala s nespolehlivostí a malou výkonností. Na dotaz, zda spolehlivost Hondy v testech umlčela kritiky, Hartley odpověděl: „Myslím si to.

Když jsem šel před měsícem do továrny, všichni byli ohledně nového partnerství s Hondou skutečně optimističtí a pozitivní. Viděl jsem, jak tvrdě všichni pracují, takže jsem sem přijížděl s vysokými očekáváními a oni je splnili. Partnerství může hned na začátku přinést úspěch.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (59) Další článek: V roli rezervního jezdce toho více pochopíte, říká Kubica
18:16 | U obou mercedesů se mění vodní pumpy. (via AMuS)
18:06 | Na obou vozech Mercedesu se pracuje. Převodovky jsou venku... možná jde ale jen o preventivní prohlídky.
16:58 | Verstappen mění převodovku. Odstartuje z 18. místa
15:13 | Pětkrát se o titulu mistra světa rozhodlo na americké půdě. Bude to dnes pošesté? Závod začíná ve 20:10. 1959: Brabham 1970: Rindt 1974: Fittipaldi 1977: Lauda 2015: Hamilton

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink Hamilton (1:47.502, mokro)
2. trénink Hamilton (1:48.716, mokro)
Sobota 20. října 2018
3. trénink Vettel (1:33.797)
Kvalifikace Hamilton (1:32.237)
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10