Toro Rosso odhalilo STR7

Ve stejný den jako mateřská stáj ukázalo Toro Rosso svůj letošní vůz. Monopost STR7 dostane zcela nová jezdecká dvojice tvořená Danielem Ricciardem a Jean-Ericem Vergnem.
Toro Rosso odhalilo STR7

Toro Rosso má stejného majitele jako Red Bull Racing, ale kvůli pravidlům si už tři roky musí stavět své monoposty samo. Jako vždy je proto možné mezi vozy těchto týmů najít podobnosti i odlišnosti. Navíc tvary zadní části STR7 do jisté míry diktuje pohon od Ferrari, zatímco mateřská stáj využívá řešení od Renaultu.

"STR je třetí auto, které kompletně navrhlo, vyrobilo a postavilo Toro Rosso," řekl šéf týmu Franz Tost. "Investovali jsme mnoho peněz do vybudování vlastní infrastruktury a já doufám, že se výsledky dostaví v nadcházející sezóně. Tyto investice byly možné díky silným partnerům."

Italská stáj změnila jezdecké složení, letos budou pro ni závodit Daniel Riccardo a Jean-Eric Vergne. "Zítra vyjedeme poprvé s novým vozem, a to je vždy něco mimořádného. Máme dva nové velmi šikovné jezdce a jsem přesvědčený, že oba odvedou velmi dobrou práci. Loni jsme skončili osmí v poháru konstruktérů a letos doufáme, že budeme sedmí nebo lepší," dodal Tost.

FOTOGALERIE

 

Další článek: Monopost RB8 má opět sloužit těm nejvyšším ambicím

17:06 | Zandvoort by prý raději letošní závod zrušil a soustředil se na příští rok, než aby se jelo před prázdnými tribunami.
11:18 | Mistr světa z roku 1997 a současný glosátor dění ve světě motorsportu Jacques Villeneuve dnes slaví 49 let.
7. dubna | Tak ne zřejmě ale už určitě..
7. dubna | Formule 1 zřejmě prodlouží "letní přestávku", která běží nyní (uzavření továren) z 21 dnů za 35 dnů.