Toro Rosso odhalilo STR7

Ve stejný den jako mateřská stáj ukázalo Toro Rosso svůj letošní vůz. Monopost STR7 dostane zcela nová jezdecká dvojice tvořená Danielem Ricciardem a Jean-Ericem Vergnem.
Toro Rosso odhalilo STR7

Toro Rosso má stejného majitele jako Red Bull Racing, ale kvůli pravidlům si už tři roky musí stavět své monoposty samo. Jako vždy je proto možné mezi vozy těchto týmů najít podobnosti i odlišnosti. Navíc tvary zadní části STR7 do jisté míry diktuje pohon od Ferrari, zatímco mateřská stáj využívá řešení od Renaultu.

"STR je třetí auto, které kompletně navrhlo, vyrobilo a postavilo Toro Rosso," řekl šéf týmu Franz Tost. "Investovali jsme mnoho peněz do vybudování vlastní infrastruktury a já doufám, že se výsledky dostaví v nadcházející sezóně. Tyto investice byly možné díky silným partnerům."

Italská stáj změnila jezdecké složení, letos budou pro ni závodit Daniel Riccardo a Jean-Eric Vergne. "Zítra vyjedeme poprvé s novým vozem, a to je vždy něco mimořádného. Máme dva nové velmi šikovné jezdce a jsem přesvědčený, že oba odvedou velmi dobrou práci. Loni jsme skončili osmí v poháru konstruktérů a letos doufáme, že budeme sedmí nebo lepší," dodal Tost.

FOTOGALERIE

 

Další článek: Monopost RB8 má opět sloužit těm nejvyšším ambicím

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen