Toro Rosso o kompromisech při stavbě STR11

V ideálním světě by Toro Rosso už někdy vloni na jaře vědělo, s jakým motorem bude letos jezdit. Od začátku by mohlo vůz stavět okolo něj. Ideální svět ale není. Ve Faenze tak věděli až na podzim, že se vrací k Ferrari.
Toro Rosso o kompromisech při stavbě STR11

„Ano i ne, protože když máte složitou situaci okolo motoru, je to vždy o kompromisu,“ reagoval technický šéf Toro Rosso James Key na dotaz Sky Sports, zda situace nějak ohrozila stavbu STR11.

„Je to kompromis, protože musíte svůj vůz optimalizovat kolem neuvěřitelně komplikované instalace těchto pohonných jednotek. Takže z technického hlediska je to kompromis. Pokud jde o to, co dělá tým, tak v tom podle mě není sebemenší rozdíl. Jednoduše přeházíte plány.“

Video: Jak šel čas s vozy týmu Toro Rosso

Video: Jak šel čas s vozy týmu Toro Rosso

Key si pochvaluje, že Toro Rosso má velmi dobré zaměstnance, kteří dělají maximum.

„Tohle nikdy nechcete, protože je to obrovské rozptýlení a ohrožuje to vaše auto, ale je překvapující, co vše zvládnete, když jste tváří tvář nejistotě.“

Foto:Getty Images / Peter Fox

Další článek: Spousta jezdců brzy odejde, říká Magnussen

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)