Toro Rosso nasadí v Kanadě větší úpravy, doufá v bod zvratu

Mezi etablovanými týmy je letos zatím nejhorší Toro Rosso, je poslední z doposud bodujících. Dělá vše proto, aby se to změnilo, možná se mu to podaří už v Kanadě.
Toro Rosso nasadí v Kanadě větší úpravy, doufá v bod zvratu

Hlavním cílem Toro Rosso je vychovávat mladé talenty pro Red Bull Racing, takže žádné velké ambice v šampionátu nikdy nemělo. Přesto určitě chce na konci roku obsadit lepší pozici, než je současná 9. příčka v poháru konstruktérů. "Snažíme se, ale bohužel se nám zatím nedaří dosahovat výsledků, které chceme," přiznal Daniel Ricciardo.

Ve Faenze proto inženýři usilovně pracují na vylepšení vozu a větší balík úprav nasadí už tento víkend v Montrealu. "Kanada by mohla být bodem zvratu, protože přivezeme odlišné auto," prozradil australský závodník.

V čem přesně spočívá vylepšení italského monopostu, ale nevysvětlil. "Nejsem si jistý, jestli o tom můžu něco říct," smál se. "Myslím si, že to nebude vidět, budou to spíš interní než externí věci. Okolnosti ukážou, jestli to bude přínosné, nebo ne."

A co by Toro Rosso považovalo s vylepšeným autem v Kanadě za úspěch? "Bylo by úžasné dostat se na stupně vítězů, to je jisté, ale naším cílem je první desítka. V Monaku bojoval Jean-Eric Vergne o sedmé místo, já musel na trochu předčasnou zastávku v boxech. Když máme rychlost, snažíme se dovézt dobré výsledky. Spoléháme na úpravy určené pro Kanadu, i když nesázíme jen na ně," uzavřel Ricciardo.

Další článek: Za problémy Lotusu z Monaka možná stojí povrch tratě. Ověření přijde v Kanadě

13:09 | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
11:32 | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
19. června | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen