Toro Rosso nasadí v Kanadě větší úpravy, doufá v bod zvratu

Mezi etablovanými týmy je letos zatím nejhorší Toro Rosso, je poslední z doposud bodujících. Dělá vše proto, aby se to změnilo, možná se mu to podaří už v Kanadě.
Toro Rosso nasadí v Kanadě větší úpravy, doufá v bod zvratu

Hlavním cílem Toro Rosso je vychovávat mladé talenty pro Red Bull Racing, takže žádné velké ambice v šampionátu nikdy nemělo. Přesto určitě chce na konci roku obsadit lepší pozici, než je současná 9. příčka v poháru konstruktérů. "Snažíme se, ale bohužel se nám zatím nedaří dosahovat výsledků, které chceme," přiznal Daniel Ricciardo.

Ve Faenze proto inženýři usilovně pracují na vylepšení vozu a větší balík úprav nasadí už tento víkend v Montrealu. "Kanada by mohla být bodem zvratu, protože přivezeme odlišné auto," prozradil australský závodník.

V čem přesně spočívá vylepšení italského monopostu, ale nevysvětlil. "Nejsem si jistý, jestli o tom můžu něco říct," smál se. "Myslím si, že to nebude vidět, budou to spíš interní než externí věci. Okolnosti ukážou, jestli to bude přínosné, nebo ne."

A co by Toro Rosso považovalo s vylepšeným autem v Kanadě za úspěch? "Bylo by úžasné dostat se na stupně vítězů, to je jisté, ale naším cílem je první desítka. V Monaku bojoval Jean-Eric Vergne o sedmé místo, já musel na trochu předčasnou zastávku v boxech. Když máme rychlost, snažíme se dovézt dobré výsledky. Spoléháme na úpravy určené pro Kanadu, i když nesázíme jen na ně," uzavřel Ricciardo.

Další článek: Za problémy Lotusu z Monaka možná stojí povrch tratě. Ověření přijde v Kanadě

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.