Toro Rosso nasadí úpravy, díky kterým Red Bull poskočil v Británii

V Maďarsku je zřejmě využijí Buemi a Alguersuari.
Tým Toro Rosso se v letošní sezóně trápí a zatím mohl jen vzpomínat na loňské úspěchy, díky kterým porazil i svojí sesterskou stáj Red Bull Racing. Ta nyní disponuje zřejmě nejrychlejším vozem a Toro Rosso od ní dostane nové díly, včetně dvojitého difuzoru.

"Jsou to úpravy, které nasadil Red Bull v Silverstonu, když udělali ten velký krok vpřed," prozradil Sébastien Buemi pro švýcarský 20 minutes.

"Je ale pravda, že nemáme úplně stejný vůz, nemáme stejný motor, převodovku a zavěšení. Takže se mění hodně věcí, ale my se snažíme ty díly co nejlépe přizpůsobit našemu vozu. Pokud nebudeme mít žádný technický problém, měli bychom být v Maďarsku mnohem konkurenceschopnější."

V současné době děním kolem Toro Rosso ale hýbou především zprávy o odchodu Sébastiena Bourdaise. Nahradit by ho měl Jaime Alguersuari. Ten bude podle německého Motorsport-Total tento týden testovat vůz Toro Rosso na rovince ve Vairanu.

Na otázku, co by pro něj znamenalo mít vedle sebe devatenáctiletého Španěla, Buemi odpověděl: "O tom jsem ještě nepřemýšlel. Pro mě je v tuto chvíli nejdůležitější, abychom měli v Maďarsku nové díly a nový vůz maximálně využili. O ostatních věcech nepřemýšlím, už takhle mám dost práce."

V polovině sezóny přišel pro Buemiho také čas na první bilanci, jeho kariéra ve formuli 1 se zatím odvíjí dobře.

"Myslím, že to mohlo být lepší, ale celkově jsem spokojený. Získal jsem body hned v první Grand Prix, podařilo se mi to jako čtvrtému nejmladšímu jezdci v historii, což není špatné."

"Doufám, že budu také nejmladším jezdcem na stupních vítězů. Je pravda, že je to teď těžké, ale s naším novým vozem v Budapešti bychom měli být mnohem konkurenceschopnější."

"Cílem jsou body. Ale nejsme si úplně jistí, jak na tom v Maďarsku budeme, nevíme, jestli dokážeme využít naplno potenciál vozu," dodal Buemi.
Další článek: Mosley potvrdil, že znovu kandidovat nebude a podpořil Todta

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00