Toro Rosso musí zapracovat na spolehlivosti svého vozu

Podle šéfa týmu Toro Rosso Franze Tosta je největším problémem letošního modelu STR9 jeho nespolehlivost.
Toro Rosso musí zapracovat na spolehlivosti svého vozu

Týmu z Faenzy patří se 17 body sedmá příčka v Poháru konstruktérů. Z jedenácti závodů dokázal alespoň jeden z jezdců bodovat v sedmi z nich. Toro Rosso na tom však není příliš dobře z pohledu počtu odstoupení, když dohromady jeho jezdci odstoupili už devětkrát. Stejný počet odstoupení mají na svém kontě Caterham a Lotus, ještě hůře je na tom Sauber, který odstoupil už desetkrát.

Podle Tosta je situace neuspokojivá. „Z pohledu spolehlivosti na tom nejsme tak, jak bychom měli být, v prvních 18 startech vozů, neboli devíti závodech, jsme osmkrát odstoupili. To není dost dobré a musíme na tom zapracovat,” řekl šéf Toro Rosso.

„Je však třeba poznamenat, že za tento nedostatek spolehlivosti z části mohou předsezónní problémy s pohonnou jednotkou, kvůli kterým jsme v předsezónních testech nemohli absolvovat příliš mnoho kilometrů. Kvůli tomu jsme se v závodech setkali s problémy, které by jinak byly vyřešené.

Počet odstoupení týmů
(oba jezdci dohromady)

1 - Ferrari, McLaren
3 - Mercedes
4 - Red Bull, Williams, Marussia, Force India
9 - Toro Rosso, Caterham, Lotus
10 - Sauber

Ani tým nebyl perfektní, dělal chyby, které vedly k problémům, jako bylo selhání zavěšení. Řešení je zřejmé, prostě musíme být disciplinovanější, abychom se ve druhé polovině roku vyhnuli dalším chybám. Co nejdříve musíme vyřešit naše problémy se spolehlivostí, abychom mohli ve zbývajících závodech dojíždět na bodech.”

Přesto první polovina sezóny přinesla pro Toro Rosso také pozitiva, a to jsou pro Tosta výkony nováčka Daniila Kvjata.

„Odvádí velmi dobrou práci, když uvážíme, jak málo toho mohl před sezónou najezdit, tak jezdí opravdu dobře a ukazuje, že je rychlý. Neméně důležitý je fakt, že neměl žádné nehody a nedělal žádné chyby.”

Váš názor Další článek: Slabiny Ferrari jsou podle jeho technického ředitele zřejmé
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00