Toro Rosso má v plánu nasadit dvojitý difuzor v Maďarsku

Učiní tak jako poslední ze všech týmů.
Vůz Toro Rosso je ve startovním poli jediný, který stále nepoužívá dvojitý difuzor. Tým má v plánu to napravit v Maďarsku, ale konkrétní termín nasazení záleží na několika okolnostech.

"Nejde ho jen tak umístit na vůz. Je třeba upravit zadní zavěšení, chlazení, hydrauliku a takové věci. Také čekáme na Red Bull Racing, až určí konečný design, protože my nejsme v situaci, kdy bychom mohli vyzkoušet několik různých verzí," řekl šéf týmu Franz Tost pro Autosport.

Na otázku, kdy Toro Rosso nasadí nový difuzor, pak Tost odpověděl: "Nechce si mi na to dávat definitivní odpověď, ale cílem pro dvojitý difuzor je Maďarsko."

Technický ředitel Toro Rosso Giorgio Ascannelli kvůli difuzoru chyběl na posledních dvou závodech, musel na něm pracovat v továrně ve Faenze. Na vůz ovšem přijdou další úpravy, které by měly týmu také pomoci.

"V příštích dvou závodech se budeme snažit maximálně využít to, co máme a měli bychom v nich mít menší úpravy vozu. Turecký víkend byl užitečný alespoň v tom, že jsme se hodně naučili o nastavování vozu," dodal Tost v narážce na Grand Prix v Istanbulu, kde se týmu vůbec nedařilo.
Další článek: Spory poškozují současné i nové týmy, říká Ross Brawn

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00