Toro Rosso ještě o budoucnosti Kvjata nerozhodlo

Stáj Scuderia Toro Rosso stále definitivně nerozhodla o budoucnosti ruského pilota. Zůstane Daniil Kvjat u Toro Rosso i v příští sezóně? Toť otázka.
Toro Rosso ještě o budoucnosti Kvjata nerozhodlo

Šéf týmu Toro Rosso Franz Tost ještě zcela nezničil Kvjatovy naděje na pokračování kariéry ve formuli 1. Boss juniorky Red Bullu prý ještě o budoucnosti třiadvacetiletého Rusa u týmu nerozhodl.

Kvjat byl po neuspokojivých výsledcích v sezóně 2017 u Toro Rosso vystřídán minimálně pro závody v Malajsii a v Japonsku Pierrem Gaslym. Podle Tosta toto rozhodnutí ruského jezdce šokovalo.

Jelikož v roce 2018 opustí Toro Rosso Carlos Sainz, měl by podle Tostova názoru Red Bull pečlivě přemýšlet o jezdecké sestavě u „B-týmu“.

„Pro Kvjata to byl pochopitelně šok. My ale jako tým musíme učinit rozhodnutí – jak a s jakými jezdci budeme pokračovat?,“ řekl Tost pro televizní stanici Sky Sports F1.

„Daniil je stále členem jezdeckého programu Red Bullu a teprve uvidíme, co přinese budoucnost. Ještě není rozhodnuto.“

Sainzův přestup k Renaultu by mohl teoreticky umožnit Kvjatovo pokračování u Toro Rosso po boku Gaslyho. Není to ale jediná možnost složení jezdecké sestavy, jak potvrzuje i Franz Tost: „Teoreticky je to pochopitelně možné. Konečné rozhodnutí ale bude na Red Bullu.“

„Na konci října si všichni společně sedneme a uděláme finální rozhodnutí.“

Jak již bylo řečeno, Daniilu Kvjatovi se v této sezóně příliš nedaří. Rus získal doposud jen čtyři body a v nejlepší desítce se neobjevil již od španělské velké ceny.

Naopak Gasly je úřadujícím šampiónem GP2 a v tomto roce podává dobré výkony při své debutové sezóně v japonské sérii Super Formula.

„Kvůli Daniilovi je mi to pochopitelně líto. Myslím, že je velmi dobrým a talentovaným jezdcem, naneštěstí zrovna já přebírám jeho sedačku ve formuli 1,“ řekl Gasly před svým debutem v „královně motorsportu“.

„Jsem si ale jistý, že ho (Kvjata) ještě na trati uvidíme,“ dodal jednadvacetiletý chráněnec kolosu Red Bull.

Pierre Gasly se o svém debutu ve formuli 1 dozvěděl z SMS zprávy pár dní před startem závodního víkendu v Malajsii.

Foto: Getty Images / Peter Fox

Diskuze (15) Další článek: Video: Škoda, že není v F1! Audi představilo povedený design vozu pro formuli E
10:36 | FIA v Rakousku přidá třetí DRS a to mezi 1. a 3. zatáčkou. Všechny tři DRS zóny budou mít samostatný detekční bod.
24. června | Podle Nikoho Laudy měl dostat Vettel větší trest než jen 5 sekund.
23. června | Ferrari nakonec večerku neporušilo. Na okruhu byl po večerce zaměstnanec Jezdecké akademie, který se stará o junior… odkaz
23. června | Eric Boullier po kvalifikaci nepřišel na plánovaný briefing s novináři. Oficiálně kvůli schůzce s inženýry.
23. června | U Ferrari a Haasu se pracovalo i po povinné večerce. Týmy mohou dvakrát ročně tuto večerku porušit.

GP Rakouska 2018

Pátek 29. června 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 30. června 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. července 2018
Závod 15.10