Toro Rosso je připravené se obětovat pro Red Bull

Cyril Abiteboul nedávno řekl, že se sezónní vývoj Hondy zpomalí, protože Red Bull nebude chtít nasazovat jeden motor za druhým a vybírat si penalizace. Zapomněl ale na Toro Rosso.
Toro Rosso je připravené se obětovat pro Red Bull

Toro Rosso a Red Bull budou odebírat motory od Hondy, což je velká výhoda. Tým z Faenzy může od Red Bullu odebírat převodovku a zadní nápravu. Výhodné je to také pro Hondu, která nemusí svůj vývoj komplikovat rozdíly uvnitř obou vozů.

Ale má to ještě jednu výhodu. Toro Rosso může i nadále testovat nové komponenty Hondy. 

„Pokud tato strategie pomůže Red Bullu vyhrát závody a mistrovství, tak samozřejmě,“ řekl Franz Tost pro Motorsport.com. 

„O tom není potřeba ani mluvit. Je to naše filozofie. Měl bych z toho více než velkou radost, protože paralelně bychom také dostávali vylepšení.“

Toro Rosso stály vloni nehody 60 milionů korun

Toro Rosso stály vloni nehody 60 milionů korun

Toro Rosso doufá, že na tom bude letos lépe než vloni. Podobná očekávaní ale mají podle Tosta všichni.

„Všechny týmy v této fázi roku očekávají, že nové auto bude fungovat lépe a bude krokem vpřed. Je tomu tak i u nás, ale vždy říkáme, že chceme vidět výkon na trati, což znamená časy na kolo. To je rozhodující.“

Foto: Getty Images / Peter Fox

Další článek: Sauber mizí z formule 1. Nově to bude Alfa Romeo Racing

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
16. června | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
16. června | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00