Toro Rosso je na vzestupu, pochvaluje si jeho šéf

Po obtížném vstupu do letošní sezóny se týmu Toro Rosso podařilo v celkovém hodnocení obsadit sedmou pozici.
Toro Rosso je na vzestupu, pochvaluje si jeho šéf

Šéf týmu z Faenzy Franz Tost proto věří, že je tím pádem juniorská stáj Red Bullu na vzestupu. Cílem Toro Rosso před sezónou bylo na konci sezóny skončit na šesté pozici.

Ačkoliv se tento cíl splnit nepodařilo, Tost je optimistický v tom, že se zcela novou jezdeckou dvojicí Max Verstappen, Carlos Sainz jr. z toho konečná šestá pozice může být.

„Když se podíváme na naše cíle letošní sezóny, tak jsme si stanovili dojet alespoň na šesté pozici v poháru konstruktérů. Nepodařilo se nám to, skončili jsme sedmí, můžeme být ale celkem spokojeni, jelikož v porovnání s předchozími lety jsme udělali velký krok vpřed,” řekl Tost pro oficiální stránky týmu.

Spolupracovat s týmem formule 1 je snazší, myslí si Verstappen

Spolupracovat s týmem formule 1 je snazší, myslí si Verstappen

„Zlepšili jsme se také po stránce našich pracovních postupů, STR9 byl nejlepší vůz, který zatím Toro Rosso samo navrhlo a postavilo. Udělali jsme velký krok vpřed.”

„Všechna vylepšení, která jsme přivezli do Melbourne, Rakouska, Singapuru a Japonska fungovala skvěle. Progres jsme zaznamenali také v továrně. Součástky byly kvalitnější a mnohem lépe do sebe zapadaly. Takže dobrá práce jednotlivých oddělení, jdeme správným směrem.”

Další článek: McLaren už ví, co stálo za problémy v testech