Toro Rosso díky Kvjatovi slaví třetí řadu na roštu

Velmi úspěšnou kvalifikaci v ruském Soči zaznamenalo Toro Rosso, domácí Daniil Kvjat dokonce pátým místem vybojoval pro tým nejlepší startovní pozici v letošní sezóně.
Toro Rosso díky Kvjatovi slaví třetí řadu na roštu

Velmi úspěšnou kvalifikaci v ruském Soči zaznamenalo Toro Rosso, domácí Daniil Kvjat dokonce pátým místem vybojoval pro tým nejlepší startovní pozici v letošní sezóně.

„Je to skvělý pocit zajistit si v dnešní kvalifikaci tady v mé rodné zemi páté místo. Slibně to vypadalo už včera, takže jsem rád, že jsme to všechno poskládali dohromady a dosáhli mého nejlepšího kvalifikačního výsledku.“

„Vůz se choval velmi dobře a všechno šlo hladce, takže dobrá práce týmu. V zítřejším závodě udělám maximum a rozhodně chci dokončit závod alespoň na páté příčce,” řekl po kvalifikaci Kvjat.

Úspěch Toro Rosso podtrhl Jean-Éric Vergne, který skončil desátý. Tým z Faenzy tak letos počtvrté dostal oba své vozy v kvalifikaci do nejlepší desítky. Francouz však s výsledkem až tak spokojen není.

„Dnes jsem byl extrémně pomalý a nevím proč,” postěžoval si Vergne. „Všude jsem ztrácel čas a obávám se, jestli tam někde na autě nebyl problém, který mi nedovolil dostat z vozu maximum. Podíváme se na všechna data, zkusíme pochopit, co se stalo a zítra být znovu rychlí.”

Další článek: Vettel: Vůz se choval nervózně

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10