Toro Rosso chválí Bourdaise i své stratégy

Buemi se Piquetovi omluvil za nehodu.
Klepněte pro větší obrázekToro Rosso si z Monaka veze bod za osmé místo Sébastiena Bourdaise. „Je pěkné získat body zrovna tady. Vzhledem k tomu, že přímo ve Francii se letos velká cena nejede, můžu závod v Monaku považovat za svůj domácí,“ řekl Bourdais.

Na osmou pozici se dostal ze čtrnáctého místa na roštu, což je v Monaku slušný úspěch. „Měl jsem pocit, že jsem v kvalifikaci zase neodvedl tu nejlepší práci,“ připustil Bourdais.

V závodě si pak ale vedl lépe. „Auto bylo dobré, zvlášť na měkkých pneumatikách, a to i přesto, že vyvážení nebylo dokonalé,“ popsal.

„Jakmile jsem se dostal před své největší soupeře a nebyl přede mnou nikdo, koho bych musel dohánět, dostal jsem se do rytmu a soustředil se na to, abych to auto dovezl domů,“ řekl. „S osmým místem jsem spokojený. Je to další bod, a to je důležité. Není to dost, ale lepší než nic,“ dodal.

Bourdaisův skok polem ocenil i šéf týmu Franz Tost. Vedle samotného jezdce ale vyzdvihl i členy týmu. „Stratégové vedení Laurentem Mekiesem byli skvělí. Několikrát během závodu změnili plány, a nakonec se ukázalo, že správně,“ poznamenal.

„S Bourdaisem jsem velmi spokojený. Zajel fantastický závod a získal velice důležitý bod. Prospěje to jeho sebevědomí,“ doplnil.

Bourdaisův týmový kolega Sébastien Buemi boural už v desátém kole. Vyřadil při tom Nélsona Piqueta.

„Neměl jsem dobrý start a předjel mě Piquet, ale pořád to nebylo tak špatné,“ vyprávěl Buemi. „Pak jsem ho zkoušel předjet, protože Vettel za námi všechny zdržoval a já myslel, že je to poslední příležitost dostat se zpátky (před Piqueta). Byl jsem přímo za ním v jeho aerodynamické stopě. Pokoušel jsem se z ní dostat, ale on zabrzdil a já se nemohl hnout pryč. Takže jsem skončil v něm a tlačil ho až do první zatáčky. Je mi to líto. Šel jsem a omluvil se.“

Tost z Buemiho nehody nedělal tragédii. „Na jeho obranu musím říct, že v kvalifikaci odvedl opravdu dobrou práci. Ta dnešní nehoda je další zkušenost,“ řekl.
Další článek: Felipe Massa zajel v Monaku nejrychlejší kolo

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00