Toro Rosso chce od příštího roku motory od Renaultu

Tým Toro Rosso plánuje využít změnu pravidel pro přestup na stejný motor, jako používá mateřská stáj Red Bull Racing.
Toro Rosso chce od příštího roku motory od Renaultu

Italské vozy z Faenzy pohánějí agregáty od Ferrari. Ale Red Bull rozhodl, že by bylo lepší přestoupit příští rok k Renaultu, aby obě jeho stáje mohly sdílet část vývoje kolem šestiválců.

"Jednáme s Renaultem, uvidíme. Zatím jsme žádnou smlouvu nepodepsali," uvedl šéf týmu Franz Tost. "Potřebujeme to vědět co nejdříve, protože čím dříve znáte partnery, tím snadnější je jít do detailů a vyřešit všechny otevřené otázky, protože pohonná ústrojí budou příští rok velmi komplikovaná."

Tost ujistil, že se nejedná o nevůli Ferrari pokračovat v partnerství, ale opravdu jen o snahu využít spolupráci s Red Bullem Racing.

"Ne, Ferrari neřeklo, že víc týmů nezvládne. Naším cílem je mít stejný motor jako Red Bull Racing, abychom v našem vztahu dosáhli synergického efektu. To je ten důvod," uzavřel.

Další článek: Letos bude jen devatenáct závodů, potvrdil Ecclestone

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.