Toro Rosso bude mít nového velkého sponzora. Nebo majitele?

Ve Španělsku se množí zprávy o rozšířeném partnerství mezi týmem Toro Rosso a společností IPIC. Jaký rozsah bude spolupráce mít, ale zatím není jasné.
Toro Rosso bude mít nového velkého sponzora. Nebo majitele?

International Petroleum Investment Company (IPIC) je společnost ze Spojených arabských emirátů, které patří mimo jiné španělská ropná společnost Cepsa, banka Falcon, Nova Chemicals či Aabar, který spoluvlastní tým Mercedes. IPIC už s Toro Rosso spolupracuje, Falcon a Nova Chemicals jsou sponzory týmu. Teď má ale partnerství dostat nový, větší rozměr.

"Vybudovat tým, získat lidi a zvýšit výkonnost - na to potřebujete peníze," komentoval šéf týmu Franz Tost pro Autosport. "Naštěstí jsme v pozici, kdy jsme získali nové sponzory. Jsem rád, že je spolu s Red Bullem máme na své straně."

Tým z Faenzy, jenž byl doposud majetkem Red Bullu, tedy nechce být konkrétní. Očekává se, že detaily nového partnerství oznámí v rámci víkendu domácí Grand Prix Itálie.

Ve španělských médiích se na toto téma objevují různé spekulace. Podle některých bude IPIC prostřednictvím některé ze svých společností hlavním sponzorem Toro Rosso, jiné dokonce hovoří o úplném převzetí týmu od Red Bullu a jeho stěhování na Střední východ.

Další článek: Video: Takhle dnes vypadá okruh Buddh, na kterém se pojede GP Indie

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00