Top týmy k pneumatikám navíc: Lidé chtějí vidět Alonsa, Hamiltona a spol.

Ferrari, McLaren a Lotus nesouhlasí s tím, aby v pátek dostaly sadu pneumatik navíc jen stáje, které do vozu posadí nováčka.
Top týmy k pneumatikám navíc: Lidé chtějí vidět Alonsa, Hamiltona a spol.

S nápadem poskytnout nezávodním jezdcům sadu pneumatik navíc pro první trénink, aby mohli více jezdit a učit se, přišla Force India. Pirelli ho podporuje, ale potřebuje jednomyslnou shodu týmů, a ta se v tuto chvíli zdá být vzdálená.

Top týmy totiž nechtějí, aby pneumatiky navíc dostávali jen ti, kdo v prvním tréninku nasadí nezávodního jezdce. "Pneumatiky navíc pro páteční dopoledne, ano. Ne pouze pro nováčky, ale pro všechny," řekl šéf Ferrari Stefano Domenicali.

"Bylo by těžké vysvětlit lidem na tribunách, že pan X má sadu pneumatik navíc na jezdění, zatímco Alonso, Hamilton nebo kdokoliv nejezdí, protože ta sada navíc je jen pro nováčky. Pokud máme něco udělat, pak myslím, že je dobrý nápad, abych byl upřímný, abychom to udělali pro všechny, aby se v pátek dopoledne jezdilo víc."

Svého kolegu podpořil šéf McLarenu Martin Whitmarsh. "Nakonec pokud myslíme na lidi na tribunách, tak ti přišli, aby viděli Alonsa, Hamiltona, Räikkönena, Buttona - ty chtějí vidět. Myslím, že kdybychom všichni nasadili nováčky, o kterých nikdy neslyšeli, cítili by se tak trochu podvedeni."

Do třetice zazněl podobný názor i od šéfa Lotusu Erica Boulliera. "Sada pneumatik navíc, ano. Musíme jen zajistit, aby s ní mohli jezdit všichni, nejen nováčci."

Další článek: McLaren: Hamiltona jsme z garáže nevyhodili, jen jemně vyvedli

19:25 | Honda potvrdila, že Verstappenův motor ze Silverstonu fungoval v tréninku normálně a může být dál používán.
14:43 | Red Bull propustil zaměstnance, který v soukromých textových zprávách používal rasistické výrazy. Zprávy se poté dostaly na sociální sítě.
14:23 | F3: Kvalifikaci vyhrál Arthur Leclerc, Staněk 15.
12:39 | Fernando Alonso nasadil třetí MGU-H. Při nasazení čtvrtého přijde penalizace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00