Top týmy k pneumatikám navíc: Lidé chtějí vidět Alonsa, Hamiltona a spol.

Ferrari, McLaren a Lotus nesouhlasí s tím, aby v pátek dostaly sadu pneumatik navíc jen stáje, které do vozu posadí nováčka.
Top týmy k pneumatikám navíc: Lidé chtějí vidět Alonsa, Hamiltona a spol.

S nápadem poskytnout nezávodním jezdcům sadu pneumatik navíc pro první trénink, aby mohli více jezdit a učit se, přišla Force India. Pirelli ho podporuje, ale potřebuje jednomyslnou shodu týmů, a ta se v tuto chvíli zdá být vzdálená.

Top týmy totiž nechtějí, aby pneumatiky navíc dostávali jen ti, kdo v prvním tréninku nasadí nezávodního jezdce. "Pneumatiky navíc pro páteční dopoledne, ano. Ne pouze pro nováčky, ale pro všechny," řekl šéf Ferrari Stefano Domenicali.

"Bylo by těžké vysvětlit lidem na tribunách, že pan X má sadu pneumatik navíc na jezdění, zatímco Alonso, Hamilton nebo kdokoliv nejezdí, protože ta sada navíc je jen pro nováčky. Pokud máme něco udělat, pak myslím, že je dobrý nápad, abych byl upřímný, abychom to udělali pro všechny, aby se v pátek dopoledne jezdilo víc."

Svého kolegu podpořil šéf McLarenu Martin Whitmarsh. "Nakonec pokud myslíme na lidi na tribunách, tak ti přišli, aby viděli Alonsa, Hamiltona, Räikkönena, Buttona - ty chtějí vidět. Myslím, že kdybychom všichni nasadili nováčky, o kterých nikdy neslyšeli, cítili by se tak trochu podvedeni."

Do třetice zazněl podobný názor i od šéfa Lotusu Erica Boulliera. "Sada pneumatik navíc, ano. Musíme jen zajistit, aby s ní mohli jezdit všichni, nejen nováčci."

Další článek: McLaren: Hamiltona jsme z garáže nevyhodili, jen jemně vyvedli

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00