Tony Fernandes zůstane šéfem týmu Lotus

I když se chtěl původně věnovat jen letadlům.

Když FIA přidělila Lotusu místo na startovním roštu, oznámil jeho šéf Tony Fernandes, že se brzy vrátí do vedení svých aerolinek a do čela týmu jmenuje někoho jiného.

Tím se ovšem především snažil uklidnit akcionáře Air Asia, šéfem Lotusu F1 chce zůstat dál.

"Skutečnost je taková, že budu šéfem týmu," řekl Fernandes pro Autosport. "Když vlastníte aerolinky a řeknete, že budete šéfem týmu, pak jsou akcionáři znepokojeni."

"Ale teď už vidí, že je to OK. Není to tak těžká práce, když dáte dohromady dobré vedení týmu. Ale vy musíte být lepidlo, které drží tento tým pohromadě."

"Je důležité, abych zůstal šéfem týmu, abych zajistil, že budeme mít výsledky. Myslím, že by nebylo správné, abych jako zakladatel odešel v tak kritické fázi."

Lotus získal místo na startovním roštu po automobilce BMW, která oznámila odchod z formule 1.

Další článek: Newey: Příští rok Red Bullu pomůže letos vybudovaná sebedůvěra

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna