Tomáš Tomeček havaroval v první etapě a z Dakaru odstoupil

Sportovně tragický vstup měl Tomáš Tomeček do letošního ročníku Rallye Dakar. Havaroval se svou tatrou totiž hned v první etapě a ze soutěže odstoupil.

Nehoda se naštěstí obešla bez vážných zranění, avšak Tomečkovi kolegové, navigátor Vojtěch Morávek a mechanik Petr Vojkovský, museli do nemocnice na pozorování.

Podle neoficiálních informací havaroval Tomeček v ostré zatáčce první etapy, kde najel kolem na kámen a kamion se převrátil.

Tomeček havaroval už vloni, kdy doplatil na mikrospánek v deváté etapě a vážně havaroval.

První etapa se povedla Alešovi Lopraisovi. Do cíle dojel druhý s půlminutovou ztrátou na Rusa Vladimíra Čagina. Josef Macháček je v soutěži čtyřkolek po první etapě třetí. Mezi motorkami je nejlepším Čechem Martin Macek na 25. místě se ztrátou 11,5 minuty. Mezi auty je se ztrátou 4,5 hodiny osmnáctý Miroslav Zapletal.

Soutěž si vyžádala svou první oběť: osmadvacetiletá divačka zahynula poté, co mezi diváky vjelo auto posádky Schultis - Leardi, Jsou hlášena také další zranění diváků.

Další článek: Michael Schumacher dnes slaví 41. narozeniny

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.