Tomáš Tomeček havaroval v první etapě a z Dakaru odstoupil

Sportovně tragický vstup měl Tomáš Tomeček do letošního ročníku Rallye Dakar. Havaroval se svou tatrou totiž hned v první etapě a ze soutěže odstoupil.

Nehoda se naštěstí obešla bez vážných zranění, avšak Tomečkovi kolegové, navigátor Vojtěch Morávek a mechanik Petr Vojkovský, museli do nemocnice na pozorování.

Podle neoficiálních informací havaroval Tomeček v ostré zatáčce první etapy, kde najel kolem na kámen a kamion se převrátil.

Tomeček havaroval už vloni, kdy doplatil na mikrospánek v deváté etapě a vážně havaroval.

První etapa se povedla Alešovi Lopraisovi. Do cíle dojel druhý s půlminutovou ztrátou na Rusa Vladimíra Čagina. Josef Macháček je v soutěži čtyřkolek po první etapě třetí. Mezi motorkami je nejlepším Čechem Martin Macek na 25. místě se ztrátou 11,5 minuty. Mezi auty je se ztrátou 4,5 hodiny osmnáctý Miroslav Zapletal.

Soutěž si vyžádala svou první oběť: osmadvacetiletá divačka zahynula poté, co mezi diváky vjelo auto posádky Schultis - Leardi, Jsou hlášena také další zranění diváků.

Další článek: Michael Schumacher dnes slaví 41. narozeniny

14:19 | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.