Tom Blomqvist se dostal do juniorského programu Red Bullu

Juniorský program Red Bullu se zase o trošku rozrostl. Tentokrát se tím vyvoleným stal britský jezdec se švédským původem Tom Blomqvist, syn šampiona rally z roku 1984 Stiga Blomqvista.
Tom Blomqvist se dostal do juniorského programu Red Bullu

Rozsah juniorského programu Red Bullu se sice v poslední době zmenšil, přijímání nových členů však rozhodně pokračuje dál. Asi nejvýznamnějším přírůstkem se v roce 2012 stal nyní jednadvacetiletý portugalský závodník António Félix da Costa.

Britský Autosport teď přichází se zprávou, že byl do programu nově zařazen i devatenáctiletý rodák z Cambridge Tom Blomqvist, syn známého bývalého závodníka rally Stiga Blomqvista. Red Bull ovšem není první, kdo si Toma všiml. Už před rokem ho totiž do svého programu pro mladé jezdce zařadil McLaren.

"Dostat se na seznam účastníků tohoto programu, to je skutečné privilegium," komentuje talentovaný mladík. "Byli v něm takoví jezdci, jako jsou Sebastian Vettel a Daniel Ricciardo, kteří se dnes pohybují ve formuli 1. Red Bull se teď domnívá, že i já mám potenciál na to, abych prošel stejnou cestou jako oni. Pokud mám mluvit o cíli, ten se nezměnil. Sním o mistrovském titulu."

V roce 2012 jsme Brit se švédskými kořeny mohli vidět ve formuli 3, pomáhal ale třeba také při testech v GP3 u týmu Status. Pro příští rok nechystá Blomqvist žádnou změnu, bude tedy pokračovat v závodění v F3.

Diskuze (39) Další článek: Po necelých dvou letech se akcie Williamsu vrátily na původní hodnotu