Tohle je moje chvíle, říká nováček George Russell

George Russell nepodceňuje přípravy pro svůj vstup do formule 1. Mladý Brit je však podle svých slov připraven na všechny výzvy, které jej čekají.
Tohle je moje chvíle, říká nováček George Russell

20letého talentovaného závodníka čeká příští rok premiéra ve formuli 1, když podepsal smlouvu s týmem Williams. Russell se přitom ve svém životopise může pochlubit již řadou úspěchů. V roce 2017 získal titul v GP3 a letos se stal šampionem formule 2.

„Přicházím po dvou úžasných letech a jsem připraven na tuto výzvu,“ říká Russell, kterého podporuje Mercedes. „Jsem samozřejmě nováček, nepůjdu tam a nebudu dělat nic hloupého. Cítím ale, že tohle je moje chvíle a jsem na to připraven,“ dodává.

Russell chtěl za Williams závodit už letos. Připravil i powerpointovou prezentaci

Russell chtěl za Williams závodit už letos. Připravil i powerpointovou prezentaci

„Z formule 2 do formule 1 je to obrovský krok vpřed, a to nejen z pohledu rychlosti. Přichází s tím mnohem více, jste před zraky milionů diváků. Ve formuli 2 jsem pracoval v týmu, který měl 30 lidí, Williams jich má 750. Na ramenou jezdce je mnohem větší tlak, není to jen o řízení vozu,“ říká Brit.

Russell však prostředí formule 1 již velmi dobře zná díky své roli vývojového jezdce u Mercedesu. Měl také možnost účastnit se týmových porad a učit se i od již pětinásobného mistra F1 Lewise Hamiltona.

„V posledních dvou letech jsem byl ve velmi dobré pozici, když jsem součástí Mercedesu a mám příležitost být brífincích na poradách vedle Lewise. Abych byl upřímný, je to neskutečné. V posledních několika letech, od doby, co jsem se připojil k programu Mercedesu, to šlo krok za krokem. Skoro mi to připadalo jako přirozený krok dostat tuto příležitost. Tohle je vše, o čem jsem snil,“ uzavírá Russell.

Foto: Getty Images / James Bearne

Další článek: Sainz Jr. lituje promarněných příležitostí v letošní sezóně

18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.
18. dubna | Technický ředitel AlphaTauri Egginton uvedl, že převodovka ve voze Cunody skončila na dva kusy...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen