Tohle je moje chvíle, říká nováček George Russell

George Russell nepodceňuje přípravy pro svůj vstup do formule 1. Mladý Brit je však podle svých slov připraven na všechny výzvy, které jej čekají.
Tohle je moje chvíle, říká nováček George Russell

20letého talentovaného závodníka čeká příští rok premiéra ve formuli 1, když podepsal smlouvu s týmem Williams. Russell se přitom ve svém životopise může pochlubit již řadou úspěchů. V roce 2017 získal titul v GP3 a letos se stal šampionem formule 2.

„Přicházím po dvou úžasných letech a jsem připraven na tuto výzvu,“ říká Russell, kterého podporuje Mercedes. „Jsem samozřejmě nováček, nepůjdu tam a nebudu dělat nic hloupého. Cítím ale, že tohle je moje chvíle a jsem na to připraven,“ dodává.

Russell chtěl za Williams závodit už letos. Připravil i powerpointovou prezentaci

Russell chtěl za Williams závodit už letos. Připravil i powerpointovou prezentaci

„Z formule 2 do formule 1 je to obrovský krok vpřed, a to nejen z pohledu rychlosti. Přichází s tím mnohem více, jste před zraky milionů diváků. Ve formuli 2 jsem pracoval v týmu, který měl 30 lidí, Williams jich má 750. Na ramenou jezdce je mnohem větší tlak, není to jen o řízení vozu,“ říká Brit.

Russell však prostředí formule 1 již velmi dobře zná díky své roli vývojového jezdce u Mercedesu. Měl také možnost účastnit se týmových porad a učit se i od již pětinásobného mistra F1 Lewise Hamiltona.

„V posledních dvou letech jsem byl ve velmi dobré pozici, když jsem součástí Mercedesu a mám příležitost být brífincích na poradách vedle Lewise. Abych byl upřímný, je to neskutečné. V posledních několika letech, od doby, co jsem se připojil k programu Mercedesu, to šlo krok za krokem. Skoro mi to připadalo jako přirozený krok dostat tuto příležitost. Tohle je vše, o čem jsem snil,“ uzavírá Russell.

Foto: Getty Images / James Bearne

Další článek: Sainz Jr. lituje promarněných příležitostí v letošní sezóně

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.