Tohle bude pro pneumatiky největší zátěž v historii GP Španělska, říká Pirelli

Ve Velké ceně 70. výročí F1 hrály pneumatiky zásadní roli při souboji o vítězství. Poprvé po delší době jsme na suché trati viděli i větší počet zastávek v boxech. Jak to bude ve Španělsku?

Minulý závod a Grand Prix Španělska se v jednom parametru liší. Na druhý závod v Silverstonu přivezlo Pirelli na žádost F1 o stupeň měkčí pneumatiky. V Katalánsku tomu tak nebude. Pirelli stejně jako vloni nasadí tři nejtvrdší směsi ze svého portfolia: C3 až C1.

Puchýře na pneumatikách? Jsme na opačném konci než Red Bull, zní z Mercedesu

Puchýře na pneumatikách? Jsme na opačném konci než Red Bull, zní z Mercedesu

Existují ale dva faktory, které týmy v minulých letech nezažily. V první řadě jde o termín – ve Španělsku se jezdí v květnu, nyní se pojede v horké fázi léta. Druhým faktorem jsou samotné pneumatiky. Letošní jsou stejné jako ty loňské, ale auta se vyvíjejí a meziročně zrychlila. V příštím roce to bude stejné, a tak už FIA zavedla opatření.

Už vloni přitom jeli jezdci na více než jednu zastávku.

Strategie v roce 2019

Klepněte pro větší obrázek
 

Předpovědi očekávají „třicítky“ a nemá pršet. Trať tak bude velmi horká. „Očekávané vysoké teploty v Barceloně v polovině srpna zvýší tepelnou degradaci na trati, která je už tak známá tím, že je na pneumatiky tvrdá,“ řekl Mario Isola. „Bude tedy zvláště důležité je řídit a kontrolovat jakékoliv přehřátí, které ovlivňuje trakci.“

„Vzhledem k tomu, že současné vozy jsou rychlejší než kdy předtím, jak nedávno potvrdil Silverstone, a Grand Prix Španělska se nikdy dříve nejala v srpnu, měl by to být nejnáročnější závod na pneumatiky, který jsme kdy viděli v Circuit de Catalunya.“

Další článek: Spekulace o Vettelovi brzy zmizí, myslí si Pérez

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10