Todt: Vozy byly moc spolehlivé, je dobré, když nebudou dokončovat

Prezident FIA Jean Todt je přesvědčený, že formule 1 potřebuje nepředvídatelnost způsobenou nespolehlivou technikou.
Todt: Vozy byly moc spolehlivé, je dobré, když nebudou dokončovat

Po zimních testech se zdá, že největší starostí týmů v Melbourne bude dojet do cíle, protože poruchy doprovázely nové vozy celou zimu. Todt to vítá.

"Svým způsobem mám pocit, že se vozy staly moc spolehlivé," řekl pro Autosport. "Myslím, že potřebujete tento typ příchuti, kdy nevíte, jestli auto dojede do cíle."

"Takže teď všichni říkají pod tíhou emocí: 'Do cíle závodu nemusí dojet žádné auto.' Počkejme si na první závod. Já doufám, že některé vozy odstoupí, že vznikne určitá nepředvídatelnost. Ale byl bych velmi překvapený, kdyby odstoupilo hodně vozů."

Prezident FIA si myslí, že stejně přehnané obavy vyvolávají dvojité body udělované v posledním závodě.

"Pokud se mě zeptáte, co si o tom myslím, tak upřímně, nejsem z toho moc nadšený. Ale je to tak malá záležitost ve srovnání s mnoha ostatními věcmi. Na jedné straně musím sympatizovat a říct: 'Jak můžeme vyvolat větší zájem o konec šampionátu?' Protože je pravda, že když je šampionát uzavřený, zájem je menší, to je přirozené, děje se to v každém sportu."

"Ať už to navrhnul Bernie - a je dokonce možné, nejsem si jistý, že jsem to navrhoval už dávno - když se bude poslední závod počítat dvojnásobně, vyvolá to větší pozornost. Po diskuzích to bylo jednomyslně dohodnuto Strategickou skupinou, někteří tomu nebyli moc nakloněni, ale říkali: 'Pokud budou všichni souhlasit, akceptuji to.'"

"Kdyby to byl špatný krok, po roce můžeme říct: 'OK, uděláme krok zpět, nebyl to dobrý nápad.' Ale v každém případě neměníme celou formuli 1 tím, že dáme dvojnásobné body v posledním závodě."

Další článek: Ecclestone by rád vrátil formuli 1 do Long Beach

20:34 | BBC: Hamiltona by měl nahradit Russell. Je to preferovaná volba. Tým spekulace nekomentuje.
15:58 | Stoffel Vandoorne dostal dnes v 7 ráno zprávu, že je Hamilton pozitivní a bude to za hodinu oznámeno. Míří do Bahrajnu, ale zatím neví, zda pojede. Vandoorne měl letět do Bahrajnu po testech formule E ve Valencii tak jako tak...
12:31 | Steiner také uvedl, že by se Romain Grosjean rád zúčastnil Grand Prix Abú Dhabí.
12:28 | Romain Grosjean zůstane další noc v nemocnici kvůli léčbě popálenin rukou.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10