Todt: Snížení nákladů jsme s týmy nedohodli, zkusí to Strategická skupina

Mezinárodní automobilová federace zůstává nakloněná snižování nákladů ve formuli 1, ale nepodařilo se jí dohodnout opatření s týmy. Pokusí se o to jinak.
Todt: Snížení nákladů jsme s týmy nedohodli, zkusí to Strategická skupina

Nejvýznamnější snahou na poli snižování nákladů byla Dohoda o omezení zdrojů (RRA), která ale vyšuměla do ztracena, protože se týmy nedohodly na jejím zpřísnění a kontrole.

"S týmy se hodně diskutovalo o RRA a takových věcech, ale týmy řekly, že jsme nikdy neměli jasný a pevný přístup k návrhům na snižování nákladů," uvedl prezident FIA Jean Todt pro Autosport. "V Maranellu jsme se setkali s pár týmy a konsensus byl proti tomuto návrhu na snižování nákladů (RRA)."

Náklady mezitím ve formuli 1 rostou především kvůli přípravám na příští sezónu, která přinese vysokou cenu za šestiválcové motory. Bývalý prezident FIA Max Mosley dokonce obvinil Todta, že omezování nákladů ve formuli 1 nikdy nebyl nakloněný. Ten to ale popřel a avizoval další postup.

"Takže jak jsme na tom teď? Implementujeme, až bude dohodnuta Concordská dohoda, nové vedení, jehož součástí bude Strategická skupina," vysvětloval.

"Bude to na programu prvního jednání, kterého se zúčastníme, zavedení snižování nákladů. Můžu vám zaručit, že FIA bude hlasovat pro snižování nákladů. Pak uvidíme."

Strategická skupina bude mít 18 členů, FIA, držitel obchodních práv a týmy budou mít po šesti zástupcích.

Další článek: Provokativní obrázek byl dílem tiskového oddělení, vysvětluje Boullier

9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
20:10 | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.
20. září | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10