Todt: Rozpočtový strop v příštím roce nejspíše zaveden nebude

Prezident Mezinárodní automobilové federace absolvoval v bahrajnském paddocku několik důležitých schůzek týkajících se budoucnosti formule 1. Mezi jedním z témat, která se na nich probírala, bylo i zavedení plánovaného rozpočtového stropu počínaje příští sezonou.
Todt: Rozpočtový strop v příštím roce nejspíše zaveden nebude

Doposud se mělo za to, že rozpočtový strop je víceméně již hotovou věcí, nyní se však zdá, že je všechno zcela naopak. Proti jeho zavedení se podle Autosportu postavily stáje Ferrari, McLaren, Williams, Red Bull, Lotus a Mercedes.

„Většina týmů byla pro zavedení rozpočtového stropu, ale rozumím tomu tak, že všechny týmy, které jsou součástí Strategické skupiny, jsou teď proti,“ nechal se slyšet Todt.

„Takže zcela jasně, pokud je držitel komerčních práv a šest týmů proti, což znamená, že je proti 12 z 18, pak to nemůžu zavést. Je to matematika. Takže v tomhle případě žádný rozpočtový strop.“

Avšak i přesto, že bylo zavedení tohoto opatření odmítnuto, na záměru celkového snížení nákladů se nic nemění. Podle týmů vede cesta skrze omezení ve sportovních a technických regulích.

„Jsem zklamaný? Svým způsoben zklamaný jsem, protože dosáhnout redukce, která je podle mě potřebná, může takto být daleko obtížnější. Ale všichni říkají, že jsou pro omezování nákladů skrze sportovní a technická pravidla,“ dodal prezident FIA.

Další článek: Marussia vrátila Caterhamu úder a posunula se na desáté místo

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10