Todt: Rozpočtový strop v příštím roce nejspíše zaveden nebude

Prezident Mezinárodní automobilové federace absolvoval v bahrajnském paddocku několik důležitých schůzek týkajících se budoucnosti formule 1. Mezi jedním z témat, která se na nich probírala, bylo i zavedení plánovaného rozpočtového stropu počínaje příští sezonou.
Todt: Rozpočtový strop v příštím roce nejspíše zaveden nebude

Doposud se mělo za to, že rozpočtový strop je víceméně již hotovou věcí, nyní se však zdá, že je všechno zcela naopak. Proti jeho zavedení se podle Autosportu postavily stáje Ferrari, McLaren, Williams, Red Bull, Lotus a Mercedes.

„Většina týmů byla pro zavedení rozpočtového stropu, ale rozumím tomu tak, že všechny týmy, které jsou součástí Strategické skupiny, jsou teď proti,“ nechal se slyšet Todt.

„Takže zcela jasně, pokud je držitel komerčních práv a šest týmů proti, což znamená, že je proti 12 z 18, pak to nemůžu zavést. Je to matematika. Takže v tomhle případě žádný rozpočtový strop.“

Avšak i přesto, že bylo zavedení tohoto opatření odmítnuto, na záměru celkového snížení nákladů se nic nemění. Podle týmů vede cesta skrze omezení ve sportovních a technických regulích.

„Jsem zklamaný? Svým způsoben zklamaný jsem, protože dosáhnout redukce, která je podle mě potřebná, může takto být daleko obtížnější. Ale všichni říkají, že jsou pro omezování nákladů skrze sportovní a technická pravidla,“ dodal prezident FIA.

Další článek: Marussia vrátila Caterhamu úder a posunula se na desáté místo

14:19 | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.