Todt podává žalobu na Streiffa kvůli komentářům o nehodě Bianchiho

Bývalý jezdec Philippe Streiff se v posledních týdnech stál glosátorem nehod Michaela Schumachera a Julese Bianchiho. FIA ale došla trpělivost.
Todt podává žalobu na Streiffa kvůli komentářům o nehodě Bianchiho

Philippe Streiff má s vážnou nehodou osobní zkušenost. V roce 1989 havaroval v testech. Od té doby je upoután na invalidní vozík. Na konci loňského roku citovala světová média jeho informace o zdravotním stavu Schumachera, který je podle něj na vozíku, nemůže mluvit, ale očima komunikuje s okolím.

Streiffovy informace se ale postupně hroutily. Nejdříve se odvolal na to, že Schumachera neviděl, ale má informace od šéfa zdravotní komise FIA Gérarda Saillanta a Schumacherovy manželky. Tyto informace ale byly popřeny, mluvčí Schumachera potvrdila, že se Streiffem nikdy nikdo z okolí Schumachera v kontaktu nebyl.

FIA zveřejnila závěry vyšetřování Bianchiho nehody

FIA zveřejnila závěry vyšetřování Bianchiho nehody

Streiff si nedávno vzal na paškál pro změnu zprávu vyšetřovací komise FIA, která se zabývala nehodou Julese Bianchiho a předložila své závěry v prosinci při zasedání FIA. Podle Streiffa se jednalo jen o „skupinku kamarádů Jeana Todta včetně profesora Saillanta“ a jejím úkolem nebylo nic jiného, než zbavit FIA jakékoliv odpovědnosti za nehodu.

Na Todta to už asi bylo přespříliš. FIA proto dnes vydala tiskovou zprávu, podle které je na Streiffa podána žaloba. Stojí za ní Todt i Saillant. Cílem žaloby je prý především to, aby se zabránilo šíření dalších křivých obvinění, která FIA v prohlášení označuje za „škodlivá a hanebná".   

Praktiky FIA: Schumacher jako záminka pro mstu Hartsteinovi?  

Praktiky FIA: Schumacher jako záminka pro mstu Hartsteinovi?  

Další článek: Ecclestone očekává dominanci Mercedesu, ten se bojí Red Bullu

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.