Todt podává žalobu na Streiffa kvůli komentářům o nehodě Bianchiho

Bývalý jezdec Philippe Streiff se v posledních týdnech stál glosátorem nehod Michaela Schumachera a Julese Bianchiho. FIA ale došla trpělivost.
Todt podává žalobu na Streiffa kvůli komentářům o nehodě Bianchiho

Philippe Streiff má s vážnou nehodou osobní zkušenost. V roce 1989 havaroval v testech. Od té doby je upoután na invalidní vozík. Na konci loňského roku citovala světová média jeho informace o zdravotním stavu Schumachera, který je podle něj na vozíku, nemůže mluvit, ale očima komunikuje s okolím.

Streiffovy informace se ale postupně hroutily. Nejdříve se odvolal na to, že Schumachera neviděl, ale má informace od šéfa zdravotní komise FIA Gérarda Saillanta a Schumacherovy manželky. Tyto informace ale byly popřeny, mluvčí Schumachera potvrdila, že se Streiffem nikdy nikdo z okolí Schumachera v kontaktu nebyl.

FIA zveřejnila závěry vyšetřování Bianchiho nehody

FIA zveřejnila závěry vyšetřování Bianchiho nehody

Streiff si nedávno vzal na paškál pro změnu zprávu vyšetřovací komise FIA, která se zabývala nehodou Julese Bianchiho a předložila své závěry v prosinci při zasedání FIA. Podle Streiffa se jednalo jen o „skupinku kamarádů Jeana Todta včetně profesora Saillanta“ a jejím úkolem nebylo nic jiného, než zbavit FIA jakékoliv odpovědnosti za nehodu.

Na Todta to už asi bylo přespříliš. FIA proto dnes vydala tiskovou zprávu, podle které je na Streiffa podána žaloba. Stojí za ní Todt i Saillant. Cílem žaloby je prý především to, aby se zabránilo šíření dalších křivých obvinění, která FIA v prohlášení označuje za „škodlivá a hanebná".   

Praktiky FIA: Schumacher jako záminka pro mstu Hartsteinovi?  

Praktiky FIA: Schumacher jako záminka pro mstu Hartsteinovi?  

Další článek: Ecclestone očekává dominanci Mercedesu, ten se bojí Red Bullu

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10