Todt: Nové týmy odvádějí dobrou práci, zaslouží si respekt

Prezident FIA Jean Todt se zastal tří týmů nováčků, které letos rozšířily startovní rošt. V prvním roce se jim daří dobře a není vhodné na ně pohlížet s despektem.
Todt: Nové týmy odvádějí dobrou práci, zaslouží si respekt

"Třem novým týmům, které přišly, se v prvním roce daří, i když ani jeden z nich nezískal body. Ale jsou to úctyhodné týmy," řekl Todt pro Press Association. "Ukázaly, že jsou velmi odvážné a vstoupily do tohoto byznysu."

Kritiku si nováčci vysloužili hlavně od Ferrari. Maranellští je několikrát poslali do GP2, kam podle nich svými výkony patří. Lichotivě se o nich nevyjadřoval vždy ani Bernie Ecclestone.

"Hodně týmů a jezdců začínalo tak, že byli nekonkurenceschopní, než se posunuli na vyšší úroveň," připomněl Todt. "Teď máme 12 týmů, které se účastní formule 1, což je podle mě dobré číslo. Doufejme, že jsme na konci ekonomické krize. Myslím, že 12 týmů ve formuli 1 je povzbudivý výsledek."

Nové týmy přišly jako náhrada za automobilky, které odešly v době finanční krize. Todt je přesvědčený, že důvodem, který převážil rozhodnutí na stranu odchodu, byly špatné sportovní výsledky.

"Je to velmi těžké, když jste tak mocná automobilka, jako je BMW, Honda nebo Toyota. Shodou okolností nikdo z nich nebyl moc úspěšný. Takže když utrácíte obrovské peníze bez úspěchů, je asi snazší se rozhodnout, kam a jak investovat," uvedl prezident FIA.

"Minulý pátek jsem navštívil Hondu a jejich vývoj nových vozů je úžasný, určitě patří mezi lídry. Ale pro takovou společnost musí být velmi bolestivé, když je lídrem v nových technologiích, ale stejnou roli nedokáže sehrát ve formuli 1. To jim asi pomohlo se rozhodnout."

Diskuze (31) Další článek: V kvalifikaci Ferrari stále ztrácí, říká Massa
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
19:37 | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
17:39 | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10