Todt: Loňské finále v Abú Zabí bylo pro diváky nepřijatelné

Formule 1 se musí zabývat tím, jak nabídnout zajímavější podívanou. Jedině tak si podle prezidenta FIA Jeana Todta udrží vysokou sledovanost.
Todt: Loňské finále v Abú Zabí bylo pro diváky nepřijatelné

Todt v rozhovoru pro Auto Motor und Sport řekl, že je formule 1 stále velmi populární, ale začíná se potýkat s poklesem sledovanosti. "Lidé mají mnoho možností, jak trávit volný čas. Takže se musíme ptát, jak můžeme vylepšit podívanou. Závody, jako bylo Abú Zabí 2010, v kterých se nedá předjíždět, jsou nepřijatelné." 

Předjíždění mají letos pomáhat zadní nastavitelná křídla, pneumatiky Pirelli a KERS. Na hodnocení dopadů nových pravidel je ale zatím příliš brzy. Jednu změnu by ovšem Todt zavedl hned.

"V televizi sotva rozpoznám, kdo sedí v kterém voze. Helmy poznají jen experti, navíc jezdci často mění jejich design," uvedl. "V tomto se mi líbí NASCAR. Jezdec tam dostane startovní číslo, které mu zůstane celou kariéru. Fanoušci ho okamžitě poznají."

Prezident FIA již dříve uvedl, že by rád prosadil nejen stálá startovní čísla, ale také jejich větší zobrazení na vozech.

Další článek: Zadní křídlo budou jezdci moci použít v Sepangu na celé cílové rovince