Todt je pro superkvalifikace. Nesouhlasil byl s reverzním roštem

Jean Todt podporuje myšlenku vyzkoušet v sobotu sprintové závody, které by se měly jmenovat superkvalifikace.
Foto: Getty Images / Joe Portlock
Todt je pro superkvalifikace. Nesouhlasil byl s reverzním roštem | Foto: Getty Images / Joe Portlock

Formule 1 chce letos ve třech víkendech vyzkoušet odlišný formát. V pátek se pojede kvalifikace, v sobotu pak v jejím čase krátký sprint, který definitivně určí pořadí pro nedělní závod. 

Týmy předběžně s návrhem souhlasily, ale musí se dořešit ještě celá řada detailů. Někteří jezdci už vyslovili názor, že se jim nápad nelíbí. Myslí si, že F1 má větší problémy, na které by se měla zaměřit.

Z odpůrce zastánce. Wolffovi se líbí myšlenka sprintových závodů

Z odpůrce zastánce. Wolffovi se líbí myšlenka sprintových závodů

„Pokud najdeme, a snažíme se o to, inovativní způsoby, jak vytvořit více zábavy, lepší show, uděláme to, ale ne za cenu poškození sportu,“ řekl Todt pro Cambridge Union 

„Existuje záměr mít ve dvou nebo třech grand prix jakousi super kvalifikaci. Je to něco, co zavedeme, ale nechceme sport připravit o jeho přirozenou vlastnost.“

Todt uvedl, že se mu nelíbil nápad reverzních roštů, o kterém F1 uvažovala vloni.

„Důvodem, proč jsem proti obráceným roštům, je to, že je to umělé. Na závodním víkendu strávíte dva dny tím, abyste byli co nejvíce konkurenceschopní, abyste měli dobrou startovní pozici. Proč byste měli, pokud jste nejrychlejší, startovat na konci roštu? Je to zcela v rozporu se zájmem formule 1, s povahou sportu.“

Další článek: Formule E řídí prodej týmu Audi, automobilky budou pokutovány za odchod

9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.