Todt je připraven bojovat za malé týmy

Jean Todt se bude snažit najít řešení pro malé týmy, moc šancí na úspěch ale nemá.
Todt je připraven bojovat za malé týmy

Týmy se nedohodly na rozmrazení vývoje pohonných jednotek v průběhu sezóny. Je dost nepravděpodobné, že by se na tom ještě něco změnilo. Na začátku sezóny tak budou motory zmrazeny a týmy budou moci pracovat jen na těch pro rok 2016 a to zase o něco omezeněji než na těch letošních.

Pro změnu pravidel od roku 2016 ale bude potřeba už jen většina hlasů a nikoliv souhlas všech, takže se můžeme dočkat dalších horkých debat a revolučních nápadů.

Velmi drahé pohonné jednotky dělají vrásky na čele zejména menším týmům, které kvůli tomu mají finanční problémy a náklady přitom nemohou ovlivnit.

„Budu bojovat o cenu za motory pro malé týmy,“ řekl Jean Todt. „Udělám pro to vše. Nemohu zaručit výsledek, ale opravdu to budu řešit. Pokud jde o motory, myslím, že můžeme najít řešení. Jsem optimista, že se to podaří,“ říká šéf FIA.

„Členům Strategické skupiny opět předložíme návrhy, které byly zamítnuty. Chtějí ale rozpočtový strop? Chtějí jít cestou našich návrhů na snižování nákladů?“

Další článek: Katar chce od roku 2017 pořádat závody formule 1

17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna
25. února | Vůz Astonu Martin ponese označení AMR21.
25. února | Haas bude mít prezentaci 4. března v 9:00. Není jasné, zda uvidíme nové auto, tým píše o novém zbarvení.