Todt chce pro jezdce nejen stálá, ale také větší čísla

Znovu zvolený prezident FIA Jean Todt se nevzdává naděje na prosazení viditelnějších čísel jezdců, která by se během kariér neměnila.
Todt chce pro jezdce nejen stálá, ale také větší čísla

O přidělení permanentních startovních čísel jedná formule 1 na úrovni Strategické skupiny a je pravděpodobné, že tento návrh projde až do pravidel, protože má podporu prezidenta FIA.

"Je to můj návrh, takže jsem mu velmi nakloněn," řekl Todt pro L'Equipe. "Myslím, že by bylo dobré, kdyby si jezdci nechávali stejné číslo, kromě mistra světa, který by měl číslo 1."

Prezident FIA chce ale k tomu prosadit, aby čísla byla větší a lépe viditelná. Tento návrh existuje už delší dobu, ale týmy se mu doposud bránily kvůli obavám, že větší čísla zaberou místo sponzorům. Todt věří, že se dá najít řešení.

"Když se přijedu podívat na Grand Prix formule 1, nevidím jméno a číslo pilota. Vím, že na autech potřebují prostor pro sponzory, ale myslím, že existují řešení, například můžeme dát větší číslo na helmu," dodal.

Další článek: Ricciardo: Dokážu své kvality i mimo kvalifikace!

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
8. května | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00