Todt by chtěl mít na startu 26 vozů

Na startu závodu by teoreticky mohlo být až 26 vozů nebo také 13 týmů. Naplnit startovní rošt se ale od roku 1995 nedaří.

Podle Todta by bylo potřeba změnit přerozdělování příjmů, což lze udělat nejdříve od roku 2021 kvůli současným komerčním smlouvám. Lepší rozdělení příjmů a nižší příjmy by pak mohli přilákat nové týmy.

„Formule 1 je vrchol motorsportu, je to to velká show, ale stojí příliš mnoho peněz,“ cituje Todta Autosport.

Lepší rozdělení příjmů by byly podle Rosse Brawna lepší pro všechny. „Náklady jsou velmi důležité. Mí kolegové, ředitelé, byli vychováni v kultuře, ve které jsou týmy ziskové.“

Brawn přirovnal situaci k NFL, kde byl zkreslený systém odměn a většinu peněz získaly dva největší týmy. Nakonec se ale tyto týmy vzdaly své pozice a sérii to pomohlo.

Plný startovní rošt jsme měli naposledy v sezóně 1995, v jejímž průběhu skončil tým Simtek.

V roce 2010 nastal zatím poslední pokus zaplnit startovní rošt. Týmy HRT, Caterham i Virgin (Manor, Marussia) ale postupně skončily a USF1 nikdy do F1 nevstoupil.

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
26. června | Nejrychlejší zastávku mělo v Baku Ferrari - 2,62 s.
25. června | Twitter anketa: Měl dostat penalizaci za situaci za SC také Hamilton?
24. června | Vandoorne penalizace + 5 míst za převodovku. Celkem 35, Alonso 40
24. června | Problémy s hydraulikou u Vettela i Verstappena. U Red Bullu budou mít před kvalifikací více práce.
24. června | FIA zrušila obrubník v osmé zatáčce, který v pátek způsobil nehodu Sergia Péreze.

Nejčtenější články

Divoký závod v Baku vyhrál Ricciardo, Bottas druhý před Strollem

Divoký závod v Baku vyhrál Ricciardo…

Událostmi nabitou Velkou cenu Ázerbájdžánu vozů formule 1 vyhrál Daniel Ricciardo z Red Bullu. Na druhé pozici dokončil závod Valtteri Bottas z Mercedesu, který v samotném závěru přesprintoval v souboji o druhé místo Lance Strolla z Williamsu, který v Baku vybojoval své první stupně vítězů v kariéře!

25.  6.  2017 | | 1095 N/A
Kvalifikaci v Ázerbájdžánu vyhrál Hamilton, Ferrari ztratilo sekundu

Kvalifikaci v Ázerbájdžánu vyhrál Ha…

Lewis Hamilton bude na vítězství v Baku útočit z prvního místa. V kvalifikaci porazil Bottase.

24.  6.  2017 | | 228 N/A
Vettel bude muset v Rakousku sekat latinu, hrozí mu zákaz startu!

Vettel bude muset v Rakousku sekat l…

Sebastiana Vettela čeká závod, ve kterém bude muset být velmi opatrný. Pokud by způsobil v Rakousku nehodu nebo si počínal v rozporu se sportovními pravidly, mohlo by ho to přijít hodně draho.

25.  6.  2017 | | 160 N/A
Hamilton: Vettel sám sebe v Baku zostudil

Hamilton: Vettel sám sebe v Baku zos…

Pilot Mercedesu Lewis Hamilton si myslí, že jeho rival v boji o titul Sebastian Vettel během Velké ceny Ázerbájdžánu při jejich vzájemném souboji zostudil sám sebe.