Todt bude zřejmě jediným kandidátem na prezidenta FIA, Ward odstoupil

David Ward nezískal potřebný počet nominací na kandidaturu na prezidenta FIA, a tak byl donucen z volby odstoupit.
Todt bude zřejmě jediným kandidátem na prezidenta FIA, Ward odstoupil

Todtovi se původně chtěli v nadcházející prosincové volbě prezidenta FIA postavit Ward a Bin Sulajem, ale oba nakonec odstoupili. Bin Sulajem proto, že chtěl, Ward proto, že musel.

Potřeboval totiž nominaci od nejméně 37 autoklubů a podporu alespoň sedmi viceprezidentů pro sport, a tu nezískal. Tyto požadavky označil za příliš vysoké a domnívá se, že je třeba přepracovat pravidla, kterými se volby řídí. Nakonec ale vyjádřil potěšení z toho, že se mu alespoň podařilo otevřít debatu na témata, která považuje za důležitá.

Je velmi nepravděpodobné, že by teď někdo jiný stihl získat nominaci, proto má Jean Todt pokračování v roli prezidenta další volební období téměř jisté.

Další článek: Sauber zarazil Hülkenbergův nástup u Lotusu na poslední chvíli

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.