To kolo nebylo nijak výjimečné. Sainze první pole position ve F1 překvapila

Carlos Sainz získal v kvalifikaci na Velkou cenu Velké Británie v dešti na Silverstonu svou první pole position ve formuli 1. Pilot Ferrari byl překvapen, že zajel nejrychlejší čas.
Foto: Getty Images / Clive Rose
To kolo nebylo nijak výjimečné. Sainze první pole position ve F1 překvapila | Foto: Getty Images / Clive Rose

Sobotní kvalifikace se jela za deště. Nad Silverstonem pršelo s krátkými přestávkami po celou dobu kvalifikace, v průběhu třetí části se ale podmínky na trati postupně zlepšovaly.

Jezdci tak neustále stlačovali hodnotu nejrychlejšího kola, o 72 tisícin si nakonec svou první pole position ve F1 posledním pokusem zajistil Sainz, který porazil Maxe Verstappena z Red Bullu.

„Bylo to dobré kolo, na přechodných pneumatikách jsem se ale hodně potýkal se stojící vodou. Té vody bylo opravdu hodně, i v závodní stopě, bylo velmi jednoduché ztratil kontrolu a přijít o ten pokus,“ řekl Sainz.

„V těchto podmínkách bylo také náročné dostat teplotu do těch přechodných pneumatik. Nakonec jsem dal dohromady kolo, o kterém jsem si nemyslel, že bude tak výjimečné a byla z toho pole position, což je trochu překvapivé.“

Po zisku první pole position bude chtít Sainz v neděli ukončit také čekání na první výhru ve F1.

„Celý víkend tam je rychlost, kromě třetího tréninku, kdy jsme měli nějaké problémy, které jsme ale pro kvalifikaci napravili. Když to ale budu hodnotit na základě rychlosti z druhého tréninku, tak bychom měli být v dobré pozici a udržet to. Jsem si jistý, že Max a Charles na mě budou hodně tlačit, ale já samozřejmě udělám maximum.“

Leclerc ve druhé řadě

Druhý pilot Ferrari Charles Leclerc odstartuje z třetího místa, když na svého týmového kolegu ztratil 315 tisícin sekundy.

Ve svém posledním pokusu se Monačan navíc roztočil a nemohl se zlepšit.

„Ano, jsem (zklamaný), ale mám radost z Carlose. Dnes odvedl skvělou práci. Já se roztočil v posledním kole. Věděl jsem, že v tom kole musím poskládat všechno dohromady, ale to jsem neudělal, takže jsem si nezasloužil být na pole position,“ řekl Leclerc.

„Třetí místo je ale pro start zítřejšího závodu dobré. A snad, když všechno poskládáme, se dokážeme vrátit. Bude zajímavé sledovat, kdo pojede na jednu a kdo na dvě zastávky, my se ale snad rozhodneme správně a vrátíme se tam, kde chceme být.“

Bude to těžší, ale možné je všechno, říká Leclerc o šancích na zisk titulu

Bude to těžší, ale možné je všechno, říká Leclerc o šancích na zisk titulu

Další článek: Mortara se vítězstvím v Marrákeši dostal do čela pořadí formule E