To je sci-fi! Peugeot ukázal nové barvy pro Le Mans | Foto: Peugeot Sport

Foto: Peugeot Sport

To je sci-fi! Peugeot ukázal nové barvy pro Le Mans

Zatím stále čeká na první pódium a řeší spíše potíže se spolehlivostí, i tak ale dokáže spolehlivě zaujmout. Řeč je o Peugeotu, který odhalil speciální barvy svých hypervozů 9X8 pro 24 hodin Le Mans.

Legendární francouzská vytrvalostní klasika, která je od roku 2012 součástí vytrvalostního mistrovství světa FIA WEC, letos v červnu oslaví sto let od svého vzniku. Pro tuto příležitost si domácí Peugeot přichystal něco speciálního.

K Le Mans se váže dlouhá tradice „art cars“, tedy závodních vozů, které pro ikonický podnik na trati La Sarthe speciálně „vyzdobil“ vybraný umělec. Do této skupiny se nyní zařadily i hybridní hypervozy Peugeot 9X8, kterým vdechl nepřehlédnutelný sci-fi design španělský výtvarník J.Demsky.

Peugeot prostě ví, jak upoutat pozornost. O jeho speciálech pro WEC a Le Mans s přeplňovaným šestiválcem o objemu 2.6 litru pod kapotou se rozhořely vášnivé diskuze už loni krátce po jeho představení, kdy fanoušky i novináře zaujal radikální design bez zadního křídla.

Od loňské Monzy až do letošního Spa (29. dubna) dva nepřehlédnutelné vozy jezdí v elegantním šedém designu, sci-fi barvy dostanou Peugeoty pro Le Mans (10. a 11. června) a následně v nich absolvují i poslední tři závody sezony WEC 2023, tedy podniky v Monze, Fudži a Bahrajnu.

K novým barvám se pojí i nové kombinézy pilotů v podobném designu. Příští rok by se Peugeot měl vrátit k původním barvám.

Doporučujeme

Články odjinud