To je pro chlapy, ne pro mě, myslel si Vettel o formuli 1 po prvním testu

Sebastian Vettel přiznal, že si nebyl jistý, že je formule 1 pro něj, když ji poprvé testoval v roce 2005 u týmu Williams.
To je pro chlapy, ne pro mě, myslel si Vettel o formuli 1 po prvním testu

Na startovní rošt pronikl Vettel díky BMW Sauberu, ale úplně první krok udělal u týmu Williams, když testoval FW27 v rámci odměny za své výsledky ve formuli BMW. Shodou okolností ten den jezdil také jistý Mark Webber.

"Když jsem poprvé testoval auto (F1), Mark jezdil dopoledne a já odpoledne," vzpomínal v rozhovoru pro Espn na dobu, kdy mu bylo 18 let.

"Prvních pár kol jsem byl podělaný a pomyslel jsem si: 'Dobrá, tohle je pro skutečný chlapy, ne pro mě.' Pak jsem si zvyknul a samozřejmě jsem chtěl víc."

Závodní debut čekal na Vettela v roce 2007 v Indianapolisu, kde nahradil u BMW Sauberu Roberta Kubicu, jenž měl v předchozím závodě v Kanadě nehodu. Ve stejném roce pak zamířil do týmu Toro Rosso, kde závodil místo Scotta Speeda od GP Maďarska. Ve Faenze strávil ještě další sezónu, než zamířil do Red Bullu, se kterým se letos chystá na čtvrtý titul v řadě.

"Nic se nezměnilo na tom, jak pořád miluji závodění," řekl. "Miluji tu výzvu, když vstávám v neděli, pořád jsem nervózní, když jdu na rošt, jsem pořád vzrušený, těším se na závod."

"Podle mě by byla škoda, kdybyste byli moc napjatí, kdybyste na to moc tlačili. Je třeba si to užívat, protože to není obvyklé, nezažije si to každý. Myslím, že mám velké štěstí, že jsem jedním z těch 22 nebo 24 lidí ve formuli 1."

Další článek: Snad Vettel získá titul už v Indii, ať máme to nevyhnutelné z krku